Potreby pre kone

Najpredávanejšie

miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
€25,99 –7 %
Pôvodne: €25,99  (–7 %)
€23,99
pasova zaves z pvc kompletni sada kerbl 130x225 cm 02
€132,99 –6 %
Pôvodne: €132,99  (–6 %)
€124,99
5 položiek celkom
miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
€25,99 –7 %
€23,99

Misková napájačka pre dobytok a kone, s tlačným jazykom, liatinová práškovo lakovaná, s objemom 1,45 l, rozmery 20,5x25,5x17 cm. Doprajte svojim zvieratám pohodlný...

Kód: 0825
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 40l jednomistna 01
ZADARMOZADARMO €539,99 –1 %
€529,99

Loptová napájačka pre 10-15 ks dobytka alebo koní, jednomiestna, nezámrzná s dvojitou izoláciou, objem 40l, rozmery 60x70x52,5 cm. Túto napájačku Vám môžeme len...

Kód: 0820
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 100l dvoumistna 01
ZADARMOZADARMO €739,99 –1 %
€729,99

Loptová napájačka pre 20-30 ks dobytka, koní, dvojmiestna, nezámrzná s dvojitou izoláciou, objem 100l, rozmery 108,5x70x52,5 cm. Túto napájačku Vám môžeme len...

Kód: 0819
pasova zaves z pvc kompletni sada kerbl 130x225 cm 02
€132,99 –6 %
€124,99

Pásový ochranný záves z PVC a nerezovej ocele, do stajní a prevádzok, proti prachu, vode a prievanu, celkový rozmer 130x225 cm. Doprajte zvieratám pohodlie v...

Kód: 0826
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
€104,99 –8 %
€95,99

Pružinové škrabadlo pre dobytok, kone, nastaviteľná horizontálna kefa, s kovovým držadlom, s rozmerom kefy 50x10 cm. Chceli by ste dopriať svojim dojniciam alebo...

Kód: 0827

Chov koní siaha ďaleko do histórie, ale už dávno nie je výsadou kráľovských dvorov alebo žrebčínov. Kone sú dnes využívané nielen na prácu v lese, ale aj na rekreačné jazdenie a hobby chov koní. V našej ponuke preto nájdete potreby pre kone aj potreby pre ťažné kone, ktoré by nemali chýbať žiadnemu chovateľovi koní. Do základnej výbavy stajní nesmú chýbať jasle na seno pre kone, kŕmny žľab alebo kŕmne vedierko pre kone, tiež napájačky pre kone, napríklad vyhrievané napájačky pre kone na pastvinu, alebo loptové napájačky pre kone do výbehu. K potrebám do stajní je možné zaradiť aj jazdecké potreby. 

#ShowMore#

Základné vybavenie stajne pre kone

V každej stajni by mali byť základné potreby pre kone, ktoré budú využívané na dennej báze, ako sú kŕmenie koní, napájanie, podstielka a ďalšie. Ktoré potreby budete teda potrebovať? 

  • Jasle na seno pre kone, siete na seno pre kone, kŕmny žľab pre kone - sú nevyhnutnou súčasťou každej stajne. Výživa a kŕmenie koní by malo zahŕňať suchú zložku ako je seno, alebo kŕmna slama, ktorá je dôležitá pre ich trávenie, ale aj vlhšiu zložku ako máčaný ovos a rôzne máčacie granuláty. Vlhkú zložku kŕmenia koní je vhodné umiestniť do kŕmneho žľabu alebo vedra. 
  • Napájačky pre kone - napájačky pre kone sa vyrábajú v najrôznejších prevedeniach. Na výber máte hladinové napájačky pre kone, jazykové napájačky pre kone, loptové napájačky pre kone, napájacie žľaby pre kone, a ak máte kone na pastve, oceníte vyhrievané napájačky pre kone, pastierske nádrže pre kone a pastierske napájačky pre kone. 
  • Ohrady pre kone, stajňové zábrany a boxy pre kone - pokiaľ je stajňa pre kone iba jeden veľký prázdny priestor, môžeme ho rozdeliť na niekoľko menších ohrád, ktoré môžeme využiť pre jednotlivé kone, môžete im tak vytvoriť boxy pre kone a do väčších boxov umiestniť kobyly a žriebätá.

Ďalšie vybavenie pre kone a jazdcov

Vymenovali sme si základné potreby na ustajnenie koní. Pokiaľ sa ale s koňmi venujeme práci alebo športu, potrebujeme aj jazdecké potreby alebo potreby pre ťažné kone. 

  • Sedlá pre kone, podsedlové dečky, podbrušníky - výber vhodného jazdeckého sedla je dané starostlivým zmeraním koňa. Na výber máte nielen anglické sedlo a westernové sedlo, ale tiež je možné zaobstarať dostihové sedlo alebo bezkostrové sedlo pre agroturistiku na koňoch. K tomu potom doladíte podsedlovú deku, tenšiu pre anglické sedlá, hrubšiu pre western. Podbrušníky volíme podľa materiálu a podľa pohodlia koňa. Najvhodnejšie, ale aj najdrahšie sú neoprénové podbrušníky. 
  • Uzdočky, zubadlá, ohlávky, vodítka - pre ľahkú ovládateľnosť koňa zvoľte tiež vhodnú uzdečku. Na výber máte niekoľko typov uzdečiek s nánosníkom, bez nánosníka alebo aj bezudidlové. Výber zubadla je dôležitý nielen pre pohodlie koňa, ale aj pre jazdcov. Na výber sú zubadlá lomené, dvojito lomené zubadlá aj gumové zubadlá. Aby ste mohli koňa odviezť do ohrady alebo do boxu, budete potrebovať ohlávku a vodítko pre kone. Medzi špeciálne vodítka patrí aj lonžovacie vodítko, ktoré sa využíva na výcvik.
  • Ďalšie potreby pre kone – medzi ďalšie potreby patrí starostlivosť o srsť a pohodu zvierat. V našej ponuke nájdete kefy na kone, šampóny na kone, odpocovacie deky pre kone, alebo vitamínové doplnky pre kone. 
  • Jazdecké potreby pre ľudí - do tejto kategórie spadá oblečenie a bezpečnostné prvky. Nájdete tu jazdecké nohavice, jazdecké topánky, dôležité jazdecké prilby a tiež pomôcky ako guličkové ostrohy, jazdecké bičíky a ďalšie. 

Odporúčanie predajcu 

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tie najlepšie produkty pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?