Príslušenstvo k liahnutiu

Najpredávanejšie

Presvetlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V
€19,99 –15 %
Pôvodne: €19,99  (–15 %)
€16,99
8 položiek celkom
Presvetlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V
€19,99 –15 %
€16,99

Presvetlovačka vajec na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájanie na 230V. Ak plánujete domáci liahnutie kurčiat či kačíc,...

Kód: 0089
44 prehliadacka na vajcia puisor ec 01b
€15,99 –6 %
€14,99

Prehliadačka na vajcia na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájaná na batérie. Jedná sa o skvelého pomocníka pri domácom...

Kód: 0011
FIDMIX pro drůbež
€3,19 –12 %
€2,79

Minerálno-vitamínové krmivo pre úspešný odchov a výkrm kurčiat, káčata, húsat a ostatné hydiny, podporuje ich zdravý vývoj, 1 kg. Ak chcete, aby Vám mladá hydina krásne...

Kód: 0309
0083 Tekutý koncentrát k hubení virů, plísní, bakterií SCHOPF KOKZI DES KONZENTRAT 1l
Na plochy
€39,99 –20 %
€31,99

Prípravok k likvidácii vírusov, plesní, baktérií, kokcídií, červov, lariev, tekutý koncentrát, dlhodobý účinok, 250m2, 1l, Chlorkresol. Ak hľadáte veľmi silný prípravok na...

Kód: 0083
FIDMIX pro drubez 10kg
€25,99 –7 %
€23,99

Minerálno-vitamínové krmivo pre úspešný odchov a výkrm kurčiat, káčata, húsat a ostatné hydiny, podporuje ich zdravý vývoj, 10 kg. Jedná sa o veľké cenovo zvýhodnené balenie, po...

Kód: 0313
Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD SRT 01 p1
€4,99 –20 %
€3,99

Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá, do 20 kurčiat, odolný, snadno umývateľný plast, fixná ochranná mriežka proti plytvaniu krmiva. Ak sa Vám vyliahli kuriatka a premýšľate,...

Kód: 0275
Klobúková napájačka pre kurčatá CIMUKA DR 350 350ml, plastová p1
€4,99 –20 %
€3,99

Klobúková napájačka pre novorodené kurčatá, 350ml vody, do 20 kurčiat, automatický prietok vody, odolný, ľahko umývateľný plast. Táto praktická napájačka pre kurčatá bude pre...

Kód: 0229
BRAND DTH
€9,99 –20 %
€7,99

Ku meranie teploty v prostredí od -50 °C do 70 °C a meranie vlhkosti v prostredí od 10% do 99%. Teplomer a vlhkomer je vybavený prehľadným LCD displejom s obnovou dát po 10...

Kód: 0282

Hľadáte príslušenstvo k liahnutiu, ktoré Vám pomôže dosiahnuť lepšie výsledky pri liahnutí hydiny? Vyberte si z našej ponuky odskúšaného príslušenstva, s ktorým bude liahnutie naozaj ľahšie. Prehliadače vajec, teplomery a vlhkomery do liahne, dezinfekcia na liahne alebo napríklad vitamíny pre hydinu, kŕmidlá a napájačky máme spravidla skladom, odosielame do 24 hodín a v prípade potreby Vám radi poradíme, ako vybrať vhodné pomôcky presne pre Vás.

#ShowMore#

Presvetlovačky vajec

Chcete zistiť, či sú Vaše násadové vajcia v liahni oplodnené? Práve k tomu Vám pomôže prehliadačka k presvecovaniu vajec. Presvetlovačka vajec sa používa na sledovanie vývoja embryí vo vajciach pri liahnutí hydiny.

 • Presvietenie vajec vykonávajte na konci prvej tretiny liahnutia, napríklad pri presvecovaní slepačích vajec to bude cca 8. deň po vložení vajec do liahne.
 • Vajcia vyberte na pár sekúnd z liahne a v tmavej miestnosti ho priložte tesne na prosvetlovačku vajec, aby svetlo prenikalo cez škrupinu.
 • Oplodnenosť vajec spoznáte tak, že vo vnútri uvidíte zárodočný terčík, od ktorého vedú vlásočnice ciev.
 • Neoplodnené vajcia majú vnútri len zakalený obsah. Tieto vajcia z liahne zrovna vyberte, aby nepraskli a následne sa v liahni netvorili baktérie.
 • Pred umiestnením vajec do doliahne odporúčame násadové vajcia presvietiť ešte raz cez presvetlovačku vajec a neoplodnené vajcia doporučujeme vyradiť.

Teplomery a vlhkomery

Aby ste dosahovali skvelé výsledky pri liahnutí hydiny, je nutné mať nastavenú optimálnu teplotu a vlhkosť v liahni, ktorá je vhodná k liahnutiu vodnej alebo hrabavej hydiny. Najlepším spôsobom, ako si túto teplotu a vlhkosť v liahni nastaviť a kontrolovať, je zaobstarať si externý teplomer a vlhkomer do liahne, ktorým budete merať teplotu a vlhkosť priamo na vajciach v liahni. Pozor - lacné teplomery a vlhkomery majú spravidla odchýlky, a preto odporúčame tieto zariadenia pred ich použitím porovnať s kalibrovanými meradlami, aby ste dané odchýlky mohli započítať k nameraným hodnotám.

Dezinfekcia

Čistenie a údržba liahne je nemenej dôležitou súčasťou liahnutia. Pýtate sa, prečo je umývanie liahne tak dôležité? V liahni dochádza k veľmi rýchlemu množeniu baktérií a ak liaheň dôkladne nevyčistíte od páperia, prachu a zvyšku škrupín z predošlého liahnutia, potom riskujete ochorenie novo vyliahnutých kuriatok. Správna údržba Vám navyše ako bonus zaistí dlhšiu životnosť liahne. Ako by správne čistenie liahne malo prebiehať?

 • Hneď po vyliahnutí kuriatok liaheň odpojte zo zásuvky a vyfúkajte zo všetkých jej častí vrátane ventilátora a vykurovacieho telesa všetko páperie, ktoré tam po kuriatkach zostalo.
 • Potom liaheň pomocou handričky či hubky dôkladne vymyte teplou vodou, do ktorej môžete pridať trochu octu či prodtriedku na riad.
 • Ďalším dôležitým krokom je dezinfekcia liahne. Tento krok nevynechávajte! Práve dezinfekcia liahne Vám pomôže zbaviť sa všetkých plesní, vírusov a baktérií, ktoré by mohli hydine uškodiť.
 • Nakoniec liaheň ešte umyte čistou vodou, vysušte a máte ju pripravenú na ďalšie liahnutie.

Vitamíny a minerály

Čerstvo vyliahnutá hydina potrebuje k správnemu vývoju dostatok vitamínov, minerálov a iných živín, ktoré často bežné krmivo neposkytuje. Z toho dôvodu sa kuriatkam, káčatám, húsatám a ostatnej mladej hydine odporúča pridávať minerálno vitamínové krmivo do ich bežnej kŕmnej dávky. Obsiahnuté vitamíny a minerály pomáhajú v ich zdravom vývoji a mláďatá vďaka nemu rýchlejšie pribúdajú na váhe.

Kŕmidlá a napájačky

Kuriatka potrebujú ihneď po vyliahnutí dostatočný prísun vody a krmiva. V našej ponuke nájdete kŕmidla aj napájačky priamo určené pre novonarodené kuriatka.

 • Kŕmidlo pre kurčatá: kŕmidlo je priehľadné, aby podporovalo kurčatá k jedlu a navyše je vybavené mriežkou proti plytvaniu a rozhrabávání krmiva. Kŕmidlo pre kurčatá je vyrobené z odolného a umývateľného plastu.
 • Napájačka pre kurčatá: jedná sa o klobúkovou napájačku, ktorá zaisťuje automatické doplňovanie vody. Napájačka pre kurčatá je jednoduchá na umývanie a údržbu.
Potrebujete poradiť alebo objednať?