Príslušenstvo k liahnutie

Najpredávanejšie

Presvetlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V
€19,99 –20 %
Pôvodne: €19,99  (–20 %)
€15,99
9 položiek celkom
Presvetlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V
€19,99 –20 %
€15,99

Presvetlovačka vajec na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájanie na 230V. Ak plánujete domáci liahnutie kurčiat či...

Kód: 0089
44 prehliadacka na vajcia puisor ec 01b
€15,99 –13 %
€13,99

Prehliadačka na vajcia na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájaná na batérie. Jedná sa o skvelého pomocníka pri domácom...

Kód: 0011
FIDMIX pro drůbež
€3,19 –13 %
€2,79

Minerálno-vitamínové krmivo pre úspešný odchov a výkrm kurčiat, káčata, húsat a ostatné hydiny, podporuje ich zdravý vývoj, 1 kg. Ak chcete, aby Vám mladá hydina krásne...

Kód: 0309
DISINFECT PREMIUM, 1l SCHOPF
Na plochy
€27,99 –14 %
€23,99

Prípravok k likvidácii vírusov, plesní a baktérií, tekutý koncentrát, dlhodobý a hlbinný účinok, 250m2, 1l, Glutaral, Formaldehyd. Jedná sa o veľmi účinný...

Kód: 0085
SCHOPF, KOKZI DES KONZENTRAT, 1l
Na plochy
€39,99 –20 %
€31,99

Prípravok k likvidácii vírusov, plesní, baktérií, kokcídií, červov, lariev, tekutý koncentrát, dlhodobý účinok, 250m2, 1l, Chlorkresol. Ak hľadáte veľmi silný prípravok na...

Kód: 0083
FIDMIX pro drubez 10kg
€25,99 –8 %
€23,99

Minerálno-vitamínové krmivo pre úspešný odchov a výkrm kurčiat, káčata, húsat a ostatné hydiny, podporuje ich zdravý vývoj, 10 kg. Jedná sa o veľké cenovo zvýhodnené balenie, po...

Kód: 0313
Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD SRT 01 p1
€4,99 –20 %
€3,99

Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá, do 20 kurčiat, odolný, snadno umývateľný plast, fixná ochranná mriežka proti plytvaniu krmiva. Ak sa Vám vyliahli kuriatka a...

Kód: 0275
Klobúková napájačka pre kurčatá CIMUKA DR 350 350ml, plastová p1
€4,99 –20 %
€3,99

Klobúková napájačka pre novorodené kurčatá, 350ml vody, do 20 kurčiat, automatický prietok vody, odolný, ľahko umývateľný plast. Táto praktická napájačka pre...

Kód: 0229
BRAND DTH
€9,99 –20 %
€7,99

Ku meranie teploty v prostredí od -50 °C do 70 °C a meranie vlhkosti v prostredí od 10% do 99%. Teplomer a vlhkomer je vybavený prehľadným LCD displejom s obnovou dát po 10...

Kód: 0282

Hľadáte príslušenstvo k liahnutia, ktoré Vám pomôže dosiahnuť lepšie výsledky pri liahnutie hydiny? Vyberte si z našej ponuky odskúšaného príslušenstva, s ktorým bude liahnutia naozaj ľahšie. Prehliadače vajec, teplomery a vlhkomery do liahne, dezinfekcia na liahne alebo napríklad vitamíny pre hydinu, kŕmidlá a napájačky máme spravidla skladom, odosielame do 24 hodín a v prípade potreby Vám radi poradíme, ako vybrať vhodné pomôcky presne pre Vás.

#ShowMore#

Presvetlovačky vajec

Chcete zistiť, či sú Vaše násadové vajcia v liahni oplodnené? Práve k tomu Vám pomôže prehliadačka k presvecovanie vajec. Presvetlovačka vajec sa používa na sledovanie vývoja embryí vo vajciach pri liahnutia hydiny.

 • Presvietenie vajec vykonávajte na konci prvej tretiny liahnutia, napríklad pri presvecovanie slepačích vajec to bude cca 8. deň po vložení vajec do liahne.
 • Vajcia vyberte na pár sekúnd z liahne a v tmavej miestnosti ho priložte tesne na prosvětlovačku vajec, aby svetlo prenikalo cez škrupinu.
 • Oplodnenosti vajec spoznáte tak, že vo vnútri uvidíte zárodočný terčík, od ktorého vedú vlásočnice ciev.
 • Neoplodnené vajcia majú vnútri len zakalený obsah. Tieto vajcia z liahne zrovna vyberte, aby nepraskla a následne sa v liahni netvorili baktérie.
 • Pred umiestnením vajec do dolíhně odporúčame násadové vajcia presvietiť ešte raz cez presvetlovačku vajec a neoplodnené vajcia doporučujeme vyradiť.

Teplomery a vlhkomery

Aby ste dosahovali skvelé výsledky pri liahnutia hydiny, je nutné mať nastavenú optimálnu teplotu a vlhkosť v liahni, ktorá je vhodná k liahnutia vodnej alebo hrabavej hydiny. Najlepším spôsobom, ako si túto teplotu a vlhkosť v liahni nastaviť a kontrolovať, je zaobstarať si externý teplomer a vlhkomer do liahne, ktorým budete merať teplotu a vlhkosť priamo na vajciach v liahni. Pozor - lacné teplomery a vlhkomery majú spravidla odchýlky, a preto odporúčame tieto zariadenia pred ich použitím porovnať s kalibrovanými měřák, aby ste dané odchýlky mohli započítať k nameraným hodnotám.

Dezinfekcia

Čistenie a údržba liahne je nemenej dôležitou súčasťou liahnutia. Pýtate sa, prečo je umývanie liahne tak dôležité? V liahni dochádza k veľmi rýchlemu množeniu baktérií a ak liaheň dôkladne nevyčistíte od páperie, prachu a zvyšku škrupín z predošlého liahnutia, potom riskujete ochorenie novo vyliahnutých kuriatok. Správna údržba Vám navyše ako bonus zaistí dlhšiu životnosť liahne. Ako by správne čistenie liahne malo prebiehať?

 • Hneď po vyliahnutí kuriatok liaheň odpojte zo zásuvky a vyfúkajte zo všetkých jej častí vrátane ventilátora a vykurovacieho telesa všetko páperie, ktoré tam po kuřátkách zostalo.
 • Potom liaheň pomocou handričky či hubky dôkladne vymyte teplou vodou, do ktorej môžete pridať trochu octu či jari.
 • Ďalším dôležitým krokom je dezinfekcia liahne. Tento krok nevynechávajte! Práve dezinfekcia liahne Vám pomôže zbaviť sa všetkých plesní, vírusov a baktérií, ktoré by mohli hydine uškodiť.
 • Nakoniec liaheň ešte utrite čistou vodou, vysušte a máte ju pripravenú na ďalšie liahnutia.

Vitamíny a minerály

Čerstvo vyliahnuté hydina potrebuje ku správnemu vývoju dostatok vitamínov, minerálov a iných živín, ktoré často bežné krmivo neposkytuje. Z toho dôvodu sa kuřátkám, káčatům, housatům a ostatné mladej hydiny odporúča pridávať minerálno vitamínové krmivo do ich bežnej kŕmnej dávky. Obsiahnuté vitamíny a minerály pomáhajú v ich zdravom vývoji a mláďatá vďaka nemu rýchlejšie pribúdajú na váhe.

Kŕmidlá a napájačky

Kuriatka potrebujú ihneď po vyliahnutí dostatočný prísun vody a krmiva. V našej ponuke nájdete kŕmidla aj napájačky priamo určené pre novonarodené kuriatka.

 • Kŕmidlo pre kurčatá: kŕmidlo je priehľadné, aby podporovalo kurčatá k jedlu a navyše je vybavené mriežkou proti plytvaniu a rozhrabávání krmiva. Kŕmidlo pre kurčatá je vyrobené z odolného a umývateľného plastu.
 • Napájačka pre kurčatá: jedná sa o klobúkovou napájačku, ktorá zaisťuje automatické doplňovanie vody. Napájačka pre kurčatá je jednoduchá na umývanie a údržbu.
Potrebujete poradiť alebo objednať?

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie