Presvetlovačka vajec na sliepky, prepelice, bažanty, kačice, husi PUISOR EC-01B

Kód: 0011
€14,99
SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Prehliadačka na vajcia na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájaná na batérie. Jedná sa o skvelého pomocníka pri domácom liahnutia slepačích, kačacích, prepeličích či bažanta vajec. Vďaka tejto univerzálnej prohlížečce môžete sledovať fázy vývoja embrya a po pár dňoch inkubácie tak rozlíšiť, ktorá vajcia sú vhodné pre liahnutie, a ktorá je lepšia z liahne vyradiť. Prehliadačka vajec je vyrobená z veľmi kvalitného a odolného plastu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prehliadačka na vajcia - PUISOR EC-01B

Univerzálna prehliadačka na vajcia určené na overenie fáz vývoja vajec v priebehu inkubácie. Prehliadačka má dostatočne silnú LED diódu, ktorá presvieti vaječnú škrupinu a Vy tak môžete ľahko rozlíšiť, či sú Vaše násadové vajcia oplodnené či neoplodnené. Táto praktická prosvětlovačka je vybavená žliabkom, do ktorého vajce pri presvecovanie pohodlne uložíte. Prehliadačka na vajcia je napájaná na batérie 3xAA (batérie nie sú súčasťou balenia), a preto ju môžete využiť úplne všade.

Pre aké druhy vajec je prosvětlovačka vhodná
Prosvětlovačka PUISOR má nad diódou umiestnený žliabok, do ktorého pri presvetľovanie pohodlne usadíte slepačie, kačacie, prepeličie aj bažantie vajcia.

PUISOR prosvetlovačka vajec


Kontrola násadových vajec

Prvá kontrola oplodnenosti vajec prebieha na konci prvej tretiny liahnutia, teda u slepačích vajec je to 8 deň. Vajcia krátko presvietime tak, aby svetlo prenikalo cez škrupinu. V zdravom a oplodnenom vajci je krásne zreteľná cievnej štruktúra s postupne sa vyvíjajúcim embryom, na rozdiel od neoplozených vajec, ktorá zostávajú zakalená. Neoplodnené vajcia alebo uhynuté zárodky je potreba po presvietenie z liahne vyradiť. Kontrola vajec je veľmi dôležitým bodom domáceho liahnutia, pretože v prípade vyradenie týchto chybných vajec môže dôjsť k šíreniu chorôb v liahni a tým aj výraznému zníženiu liahnivosti vajec.

Oplozené vejce (2)

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDFPresvetlovačka na vajcia PUISOR EC-01B

Dodatočné parametre

Kategória: Potreby pre hydinu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.15 kg
Napájacie napätie: 4,5 V DC
Napájané batériami: 3 x AA / R6 1,5 V
Potrebujete poradiť alebo objednať?