Potreby pre prasatá

Najpredávanejšie

krmitko pro selata trojmistne gaun 73900 15kg 02
€74,99 –6 %
Pôvodne: €74,99  (–6 %)
€69,99
krmitko pro selata trojmistne gaun 73800 25kg 01
€84,99 –5 %
Pôvodne: €84,99  (–5 %)
€79,99
2 položiek celkom
krmitko pro selata trojmistne gaun 73900 15kg 02
€74,99 –6 %
€69,99

Trojmiestne kŕmidlo pre prasiatka, zásobník na 15kg, násypné s nastaviteľným vývodom krmiva, pozink, rozmery 55x21x32 cm. Máme pre Vás skvelé násypné kŕmidlo pre...

Kód: 0815
krmitko pro selata trojmistne gaun 73800 25kg 01
€84,99 –5 %
€79,99

Trojmiestne kŕmidlo pre prasiatka, zásobník na 25kg, násypné s nastaviteľným vývodom krmiva, pozink, rozmery 46x24x54 cm. Máme pre Vás skvelé násypné kŕmidlo pre...

Kód: 0816

Chov prasiat je od nepamäti kľúčovým prvkom v malých aj väčších hospodárstvach. Bez ohľadu na veľkosť chovu je vhodná starostlivosť o ošípané zásadná pre dosiahnutie optimálnej úžitkovosti. Veľkochovatelia aj malochovatelia sa zameriavajú na chov prasníc a kancov s cieľom zaisťovať nielen kvalitnú produkciu mäsa, ale aj zlepšovať genetiku a reprodukčné schopnosti stáda. Čo všetko je teda nevyhnutné pre úspešný chov prasiat a akým spôsobom sa dá chov ošípaných uľahčiť?

#ShowMore#

Základné vybavenie na chov prasiat

Každá stajňa pre prasatá by mala mať základné vybavenie, ktoré je potrebné pre optimálny chov ošípaných. To zahŕňa adekvátne kŕmenie prasiat, napájanie, podstielku a ďalšie hygienické potreby pre ošípané. Aké konkrétne potreby pre prasatá budete potrebovať?

  • Kŕmny žľab a krmelec pre prasatá: Väčší chovatelia využívajú automatické kŕmne systémy pre ošípané, kde sa podáva krmivo vo forme granúl, kaše alebo iných zmesí. Krmelec je nevyhnutný, ak sa používa vlhké alebo sypké krmivo, napríklad obilie, ovos alebo granule.

  • Napájačky pre prasatá: Existuje široká škála napájačiek pre prasatá, napríklad kolíkové napájačky, korytové napájačky, miskové napájačky alebo guličkové napájačky. Pre ošípané na pastve môžete zvážiť vyhrievané napájačky alebo špeciálne pastevné nádrže.

  • Ohrady a stajňové zábrany: Optimálne rozloženie stajne prispieva k pohode prasiat. Ohrady umožňujú oddeliť prasatá podľa veku, pohlavia alebo zdravotného stavu, čo podporuje ich pohodu. Pokiaľ chcete mať prasatá na záhrade, môže vám pomôcť elektrický výbeh pre prasatá, ktorý ľahko a rýchlo umiestnite alebo presuniete podľa potreby. 

Potreby pre starostlivosť o prasiatka

  • Fľaše pre prasiatka, vedierka pre prasiatka a cumlíky: Po narodení prasiatok je nevyhnutné poskytnúť im potrebnú výživu. Fľaše alebo vedierka s cumlíkmi sú nevyhnutné na podávanie mlieka pre prasiatka, ktoré sú nadpočetné, alebo prišli o matku. 

  • Ohrev prasiatok: čerstvo narodené prasiatka nemajú dostatočne vyvinutú termoreguláciu a tak potrebujú ohrev, napríklad výhrevné podložky, infralampy alebo infražiarovky. 

  • Žľaby a kŕmidlá: Ako prasiatka rastú, prechádzajú na tuhú stravu. Žľaby a krmelce pre prasatá sú nevyhnutné na podávanie pevnej stravy.

  • Značenie prasiatok: Každé prasa by malo byť označené unikátnym číslom a zaregistrované v registri zvierat. K tomu môžu slúžiť špeciálne ušné známky a kliešte na značenie, alebo tetovanie ošípaných, alebo vrúbľovanie ošípaných. Na tetovanie prasiat ponúkame tetovacie kliešte a farbu a na vrúbľovanie uší ošípaných môžete použiť vrúbľovacie kliešte.  

  • Dodatočné pomôcky na ošetrenie prasiatok: kliešte na chvostíky, aby sa predišlo kanibalizmu a bolestivým zraneniam chvostíka prasiatok. V ponuke nájdete aj kliešte na štiepanie zubov pri prasiatkach, alebo brúsky na zuby pri prasiatkach. Zúbky u prasiatok sa brúsia a vyštipujú, aby neporanili prasnicu pri saní mlieka, čo by mohlo prasnicu podráždiť a mohli by prasiatka zraniť. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tie najlepšie produkty pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?