Potreby pre ovce a kozy

Najpredávanejšie

7 položiek celkom
hladinova napajecka pro psy ovce kozy gaun 1 25 l hlinikova 01
€36,99 –8 %
€33,99

Automatická hladinová napájačka pre psy, ovce a kozy, hliníková s krytom, nízkotlakový plavák, rozmery 235x220x80 mm. Pokiaľ hľadáte funkčnú a automatickú...

Kód: 0805
zlabova napajecka pro ovce gaun 60550 45l na nozickach pozinkovaná
€159,99 –6 %
€149,99

Žľabová napájačka pre ovce, hliníková, s nožičkami, s plavákom, s objemom 45l, rozmery 980x300x570 mm. Ak hľadáte stabilnú žľabovú napájačku, máme pre Vás...

Kód: 0828
KERBL 95 125 cm
€91,99 –9 %
€82,99

Brána k sieťam pre elektrické ohradníky, výška brány 125 cm, šírka vstupu 86 cm, vhodná pre siete od 95 do 125 cm, izolovaný stabilný rám. Pokiaľ hľadáte spôsob, ako ľahko a...

Kód: 0412
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 90cmx50m 2 hroty oranzova 02
€110,99 –7 %
€102,99

Ohradníková vodivá sieť pre ovce, výška 90 cm, dĺžka 50 m, 14 plastových tyčiek s dvojitým hrotom, 9 vodorovných prameňov. Pokiaľ hľadáte vodivú sieť ku...

Kód: 0824
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 108cmx50m 1 hrot oranzova 02
€112,99 –7 %
€104,99

Ohradníková vodivá sieť pre ovce, výška 108 cm, dĺžka 50 m, 14 plastových tyčiek s jedným hrotom, 10 vodorovných prameňov. Pokiaľ hľadáte vodivú sieť ku...

Kód: 0822
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 108cmx50m 2 hroty oranzova 01
€122,99 –6 %
€114,99

Ohradníková vodivá sieť pre ovce, výška 108 cm, dĺžka 50 m, 14 plastových tyčiek s dvojitým hrotom, 10 vodorovných prameňov. Pokiaľ hľadáte vodivú sieť ku...

Kód: 0823
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 108cmx50m zelena 07
€122,99 –6 %
€114,99

Ohradníková vodivá sieť pre ovce, výška 108 cm, dĺžka 50 m, 14 plastových tyčiek s dvojitým hrotom, 10 vodorovných prameňov. Pokiaľ hľadáte vodivú sieť ku...

Kód: 0821

Ponúkame produkty pre velkochovateľov i malochovateľov oviec a kôz. Ak chováte ovce na záhrade, alebo kozy na záhrade, určite oceníte našu širokú ponuku produktov, ktoré sú nevyhnutné na chov oviec a na chov kôz. Ovce sú zvieratá so širokou úžitkovosťou, je možné mať ovce na mlieko, ovce na mäso, ovce na vlnu alebo ovce s kombinovanou úžitkovosťou. Ovce využite aj pri spásaní veľkých trávnatých plôch. Koza domáca je predovšetkým využívaná na mlieko, ale aj na kozie mäso. Kozy sú skvelí lezci a preto sa najčastejšie využívajú na spásanie ťažko dostupných miest. 

#ShowMore# 

Vybavenie stajne pre ovce a kozy alebo výbehov

Čo ba mala obsahovať stajňu pre ovce alebo stajňu pre kozy? Aké sú dôležité doplnky pre ovce a kozy, ktoré potrebujú ovce na pastve alebo kozy na pastve? 

  • Napájanie oviec, napájanie kôz - žiadna stajňa pre ovce/stajňa pre kozy alebo výbeh by nemal byť bez napájačiek. Napájačky pre ovce/napájačky pre kozy ponúkame v rôznych prevedeniach, ako napríklad hladinové napájačky pre ovce a kozy, pastierska nádrž e pre ovce a kozy, napájacie korytá pre ovce a kozy a mnoho ďalších. 
  • Kŕmenie oviec a kŕmenie kôz - ovce a kozy sú väčšinu roka na pastve, ale v zimných mesiacoch ich treba ustajniť. Stajne pre ovce a stajne pre kozy musia obsahovať kŕmidlá. V našej ponuke nájdete kŕmidlá ako napríklad kŕmne žľaby pre ovce a kozy, kŕmne korytá pre ovce a kozy, alebo aj jasle na seno pre ovce a kozy. 
  • Ohradníky pre ovce a kozy a elektrické ohradníky - sú skvelou pomôckou na vymedzenie priestoru, ktorý chceme spásť. Počas chvíľky môžete oplotiť pozemok a zabránite tým spásaniu susedných pozemkov. Elektrické ohradníky pre ovce a elektrické ohradníky po kozy nielen vymedzujú priestor na pohyb, ale tiež chránia pred útokmi predátorov ako sú vlci.
  • Prístrešky pre ovce a pre kozy a ustajnenie oviec a kôz - na zabezpečenie pohody zvierat na pastve je vhodné poskytnúť im prístrešok pre ovce a kozy, ktorý ich ochráni pred dažďom alebo priamym slnkom. Prístrešky pre ovce a kozy sú mobilné a môžete ich presúvať spoločne s výbehom. 

Dojenie oviec a dojenie kôz 

V našej ponuke nájdete potreby na dojenie oviec a potreby na dojenie kôz, napríklad dojičky na mlieko, rukavice na ručné dojenie oviec a kôz, kanvy na mlieko, ale aj pomôcky ako dezinfektor strukov, balzamy na vemená, testovacie misky na detekciu zápalu vemena, zástery pre dojenie a ďalšie. 

Starostlivosť o jahňatá a starostlivosť o kozľatá 

Môže sa stať, že bahnica odmietne jahňatá, umrie pri pôrode, alebo má viac jahniat, ktoré by nedokázala vychovať, to isté sa môže stať u kôz a kozliat. V takom prípade musíte jahňatá alebo kozľatá odchovať sami. Čo budete potrebovať na odchov jahniat a odchov kozliat? Z našej ponuky môžete vyberať: 

  • Kŕmne fľaše - fľaše pre jahňatá a kozľatá sa používajú pri menšom počte jahniat a kozliat, ktoré je potrebné odchovať.
  • Kŕmne vedierka - sú určené pre väčší počet jahniat a kozliat. Vedierka pre jahňatá a kozľatá obsahujú niekoľko cumlíkov.
  • Cumlíky - na trhu je nespočetné množstvo cumlíkov, ktoré sú vlastnosťami materiálu podobné ovčím strukom alebo kozím strukom. Na našom eshope ich nájdete niekoľko a môžete si ich podľa potreby dokupovať a meniť opotrebované. 
  • Značenie jahniat a značenie kozliat - každé narodené jahňa a kozľa by malo dostať registračné číslo a ušné známky. V našej ponuke nájdete kliešte na ušné známky aj ušné známky pre vlastné značenie. 

Strihanie oviec

Ovce domáce sa využíva a na produkciu vlny. Preto Vám prinášame potreby na strihanie oviec, ako sú strojčeky na strihanie vlny, nožnice na vlnu, príslušenstvo a mazacie oleje na strojčeky, rôzne fixačné pomôcky a ďalšie. Ostrihanú vlnu možno využiť nielen na odevné účely, ale stáva sa trendom aj zateplenie ovčou vlnou. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tie najlepšie produkty pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?