3 položiek celkom
ETS
+ Darček zdarma
€315,99 –24 %
€239,99

Šrotovník na obilie, strukoviny a iné plodiny, hodinový výkon 25-200kg/hod podľa hrubosti sita, 50l zásobníkový barel, výkon 1,5kW. Ak si chcete pripraviť svoj vlastný...

Kód: 0205
ETM
+ Darček zdarma
€275,99 –28 %
€198,99

Šrotovník na obilie, strukoviny a iné plodiny, hodinový výkon 25-170kg/hod podľa hrubosti sita, 50l zásobníkový barel, výkon 1,2kW. Jedná sa o veľmi užitočného pomocníka...

Kód: 0204
ET
+ Darček zdarma
€215,99 –15 %
€182,99

Šrotovník na obilie, strukoviny a iné plodiny, hodinový výkon 15-115kg/hod podľa hrubosti sita, 20l zásobníkový barel, výkon 0,75kW. Tento menší ľahko prenosný šrotovník je...

Kód: 0272

Chcete si pripraviť svoju vlastnú kŕmnu zmes? Potom neprehliadnite lacný, ale veľmi výkonný šrotovník na obilie z našej ponuky. Elektrický mlynček na obilie Vám pomôže rýchlo a spoľahlivo šrot nielen namlieť, ale tiež uskladniť. Tieto kvalitné šrotovníky na obilie máme spravidla skladom, odosielame do 24 hodín a v prípade potreby Vám radi poradíme, ako vybrať šrotovník presne pre Vás.

#ShowMore#

K čomu je elektrický šrotovník na obilie vhodný?

Šrotovník obilia čiže elektrický mlynček na obilie ponúka možnosť namlieť si svoj vlastný šrot na kŕmenie hydiny či iných hospodárskych zvierat. Šroťák obilia je vhodný ku šrotovanie kukurica, ovsa, pšenice, raže, jačmeňa, ryže, prosa, hrachu, fazule alebo na spracovanie bylín a plodov na výrobu čaju. Elektrický mlynček ale môžete využiť aj ako šrotovník na slad. Šrotovník obilia však nepoužívajte na spracovanie olejnín, pretože by mohlo dôjsť k upchatiu sít.

Ako sa líšia jednotlivé typy šrotovníka na obilie?

V našej ponuke nájdete tri typy šrotovníka obilia:

  • Malý šrotovník na obilie s označením "ET" - tento malý šroťák obilia má barelový zásobník s veľkosťou 20l a motor s výkonom 0,75kW.
  • Kladivkový šrotovník na obilie "ETM" - jedná sa o strednú variantu s motorom o výkone 1,2 kW a 50l barelovým zásobníkom.
  • Elektrický šrotovník na obilie "ETS" - je najvýkonnejší šrotovník na obilie s 50l zásobníkom na šrot. Tento elektrický mlynček na obilie sa pýši motorom s výkonom 1,5 kW.

Ako šrotovník na obilie funguje?

Kladivkový šrotovník na obilie je veľmi jednoduchý na obsluhu. Zvolené suroviny iba umiestnite do vrchnej násypky v tvare lievika. Tento lievik napomáha plynulému pohybu šrotovanie suroviny dovnútra smerom k nožom, ktoré suroviny sešrotují na požadovanú hrubosť podľa zvoleného sita. Sitá s priemermi 1,2 - 2,5 - 5 - 7mm môžete jednoducho meniť podľa Vašich potrieb.

Rýchlosť šrotovanie sa odvíja od hrubosti zvoleného sita a tiež druhu šrotovníka. Čím väčšia hrubosť sita, tým vyššia rýchlosť šrotovanie:

  • Malý šrotovník na obilie "ET": 15 - 35 - 80 - 115kg / hod.
  • Kladivkový šrotovník na obilie "ETM": 25 - 40 - 90 - 170kg / hod
  • Elektrický šrotovník na obilie "ETS": 25 - 50 - 110 - 200kg / hod

Akonáhle je surovina zošrotována na požadovanú hrubosť, prepadne do zásobníkového barelu. Výhodou tohto barelu je, že ho možno po skončení šrotovanie obilia uzavrieť vekom s poistným zámkom a suroviny v ňom bez starostí uchovávať po dobu potreby.

Aké sú možnosti pri čistení a údržbe?

Šroťák obilia je veľmi ľahký, prenosný a jeho údržba Vám nezaberie takmer žiadny čas.

Odporúčania predajca

Ak stále váhate, prečítajte si na internete recenzie na elektrické šrotovníky obilie a budete prekvapení, ako sú ostatní zákazníci spokojní. Ak si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať ten najlepší šrotovník obilia pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?