Kŕmidlá a korytá pre prasatá

Najpredávanejšie

2 položiek celkom
krmitko pro selata trojmistne gaun 73900 15kg 02
€69,99

Trojmiestne kŕmidlo pre prasiatka, zásobník na 15kg, násypné s nastaviteľným vývodom krmiva, pozink, rozmery 55x21x32 cm. Máme pre Vás skvelé násypné kŕmidlo pre...

Kód: 0815
krmitko pro selata trojmistne gaun 73800 25kg 01
€79,99

Trojmiestne kŕmidlo pre prasiatka, zásobník na 25kg, násypné s nastaviteľným vývodom krmiva, pozink, rozmery 46x24x54 cm. Máme pre Vás skvelé násypné kŕmidlo pre...

Kód: 0816

Zvoliť vhodné kŕmidlá pre prasatá môže byť zásadné pre správny rast a vývin prasiatok, pre rovnomerné prírastky vo výkrme a tiež pre správnu výživu dojčiacich prasníc. V našej ponuke preto nájdete široký výber kŕmidiel a korýt pre prasatá. Či už máte predvýkrm alebo výkrm ošípaných, alebo odchovávate prasiatka, môžete vyberať z našej ponuky produkty podľa Vašich potrieb. Ponúkame kŕmidlá pre prasatá a korytá pre prasatá pre malochovateľov i veľkochovateľov ošípaných, na svoje si prídu aj hobby chovatelia s jedným alebo dvoma kusmi ošípaných. 

#ShowMore# 

Kŕmidlá pre prasatá podľa typu 

Kŕmidlá pre prasatá a kŕmidlá pre prasiatka možno rozdeliť podľa typov na niekoľko kategórií. Poďme sa spoločne pozrieť, ktoré to môžu byť. 

  • Samokrmítka a krmítka pre prasiatka - ich súčasťou býva často samonásypný zásobník na krmivo, aby mali prasiatka neustále prístup ku krmivu, ktoré je v tomto štádiu veľmi dôležité pre správny vývin prasiatok. Kŕmenie prasiatok môže byť zo začiatku náročné, kým si odvyknú od mlieka, preto by mali byť kŕmidlá pre prasiatka prispôsobené na prvé prijímanie tuhej stravy. Tiež treba myslieť na súperenie o potravu a tak je žiaduce rozdeliť kŕmidlá pre prasiatka na oddiely. 
  • Kŕmidlá pre prasatá - majú rovnakú stavbu ako kŕmidlá pre prasiatka, len majú väčší zásobník a kŕmna tácka je kruhová, aby sa ku krmítku dostalo viac ošípaných. 
  • Korytá pre prasatá - sú najobľúbenejším variantom kŕmidla pre prasatá v malochovoch a hobby chovoch ošípaných. Korytá pre prasatá sú univerzálne pre suché aj vlhké krmivá. Dajú sa tiež skvele kombinovať so skrápacími napájačkami vo výkrme ošípaných, kedy je žiaduce, aby bola potrava zvlhčená vodou. 
  • Automatické kŕmne systémy - fungujú na princípe rozvodných potrubí, ktoré rozvádzajú krmivo do kŕmnych žľabov alebo korýt. Kŕmne systémy sú plne automatické a dajú sa nastavovať na presné časy, na rôzne objemy dodávaného krmiva a na rôzne koncentrácie jednotlivých krmív. Kŕmené systémy preto disonujú niekoľkými zásobníkmi na rôzne druhy krmiva, ktoré je potom možné miešať. Tieto automatické kŕmne systémy sa využívajú vo veľkochovoch so stovkami ošípaných a kedy by bolo náročné kŕmiť len v ľuďoch. 

Z akých materiálov sú kŕmidlá pre prasatá vyrobené? 

Sú všetky materiály vhodné pre prasatá a prasiatka? To sa dozviete nižšie. 

  • Kovové kŕmidlá pre prasatá - sú najčastejšie a najlepšou voľbou v chove ošípaných. Nerezová oceľ a pozinkovaný kov je odolný voči korózii a tiež voči hrám a okusovaniu ošípaných. Ľahko sa čistia a nepohlcujú tekutiny ani pachy.
  • Plastové kŕmidlá pre prasatá - sú všeobecne málo používané vzhľadom na krehkosť tohto materiálu a na veľkú silu ošípaných. Hodí sa však pre malé prasiatka na učenie sa na tuhú stravu. 
  • Iné materiály - sa neodporúčajú a sú pre prasatá nevhodné. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?