4 položiek celkom
osetrujuca mast na vemena schopf eutacid 1kg 01
€25,99 –7 %
€23,99

BIO ošetrujúca pasta na zápaly mliečnej žľazy, s octanom hlinitým a rastlinnými extraktmi, s chladivým účinkom, hmotnosť 1kg. Pokiaľ máte chov dobytka a trápi Vás...

Kód: 0845
bio osetrujuci gel na vemena schopf eutergel 1kg 02
€14,99 –6 %
€13,99

BIO ošetrujúci gél na akútne zápaly mliečnej žľazy u dobytka, s rastlinnými výťažkami, zelenej farby s hmotnosťou balenia 1kg. Pokiaľ máte chov dobytka a trápia...

Kód: 0843
mlecny tuk mast na vemena schopf melkfett 500ml 02
€8,99 –11 %
€7,99

Mliečny tuk, masť na vemená, ošetrenie vemena po dojení, vhodný na ruky a nohy, pre citlivú pokožku, objem 500ml. Hľadáte univerzálnu masť, ktorú je možné ošetriť...

Kód: 0846
osetrujuci krem na vemena schopf eumasal 1kg 02
€21,99 –9 %
€19,99

Ošetrujúci krém na zápaly mliečnej žľazy u dobytka, s éterickými olejmi, s hrejivým účinkom, s hmotnosťou balenia 1kg. Pokiaľ máte chov dobytka a trápi Vás u...

Kód: 0844

Bez mlieka si už nevieme predstaviť život, a preto by sme dojeniu kráv mali venovať patričnú pozornosť. Dojenie kráv vyžaduje hygienické zásady nielen preto, že pracujeme s potravinou, ale aj na zachovanie vitality zvierat. Preto je starostlivosť o vemená kráv dôležitá, jej podcenením vznikajú akútne a chronické zápaly vemena, rôzne poranenia, vysušenie strukov a ďalšie problémy. Máme pre Vás širokú ponuku produktov pre starostlivosť o vemená kráv, ktoré Vám pomôžu v zachovaní zdravej a vitálnej mliečnej žľazy. 

#ShowMore#

Masti, gély, krémy a ich vlastnosti

Na zachovanie vitality vemena je vhodné aplikovať po dojení krém alebo masť, ktorá revitalizuje vemená kráv a vytvorí ochrannú bariéru voči vonkajším vplyvom, ako sú baktérie, vírusy, alebo dokonca muchy. Ako ich môžeme preto deliť? 

  • Gély na vemená - najčastejšie sa používajú v dojárňach hneď po dojení, aby sa vemeno hydratovalo hĺbkovo a tým sa účinné látky dostali do všetkých štvrtí vemena rovnomerne. Gély na vemená sa dobre vstrebávajú, vďaka vysokému obsahu vody a sú dobrými nosičmi pre rôzne rastlinné výťažky. 
  • Krémy na vemená - sú najuniverzálnejšou možnosťou, kedy vemeno nielen hydratujeme, ale tiež vytvoríme bariéru proti vysychaniu. Štruky kravy tak nie sú suché a zároveň sú vyživené a nepraskajú. 
  • Masti na vemená - sú na báze parafínu, alebo ďalších prírodných tukov. Masti na vemená skvele absorbujú éterické oleje a môžu obsahovať aj v tukoch rozpustné vitamíny A, D, E, K. Kravské vemeno je tak skvele chránené voči vysúšaniu po dojení a zabránime tým praskaniu strukov. Masti na vemená nemajú hydratačné účinky, cez ich nulový alebo minimálny obsah vody. 

Výhody prípravkov na vemená

Prípravky pre starostlivosť o vemená sú špeciálne navrhnuté pre udržiavanie vitality, zdravia a funkčnosti vemien. Prispievajú k správnej produkcii mlieka a podieľajú sa na hojení rôznych poranení vemena alebo zápalu mliečnej žľazy u dojníc. Chov hovädzieho dobytka najčastejšie postihuje mastitída, ktorá je nielen akútna, ale môže byť aj opakovaná a keď bude neriešená, môže nepriaznivo ovplyvniť celkový zdravotný stav dojnice. Preto ak chceme dôjsť kvalitné mlieko, je nutná správna starostlivosť o vemená, ktorá začína po každom dojení a to aplikáciou gélu, krému alebo masti na vemená. Tieto prípravky na vemená je nutné aplikovať už pri prvých príznakoch zápalu alebo pri nájdení poranenia, aby sa problém nešíril a nezhoršoval. Včasným zachytením problému vhodným prípravkom znižujeme riziko vytvorenia zjazveného tkaniva vo vemeni, ktoré by spôsobilo zníženie úžitkovosti. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?