Elektrické ohradníky pre dobytok

Najpredávanejšie

3 položiek celkom
Solarni zdroj pro ohradnik 1
ZADARMOZADARMO
€341,99

Solárny zdroj na 230/12 V s výkonom 1 J, s 10W solárnym panelom a 12V batériou s kapacitou 12 Ah. Pre kone, dobytok, prasiata, kozy a hydinu. Zabezpečte svoje stádo moderne a...

Kód: 0974
Zdroj pro ohradfnik 1
€132,99

Zdroj na 230 V / 12 V s výkonom 1 J, pripojenie aj pre 12 V batériu. Pre kone, dobytok, prasiata, ovce, kozy, hydinu, psy a mačky. Objavte maximálnu ochranu a spoľahlivosť...

Kód: 0972
Zdroj pro ohradnik 1
€180,99

Zdroj na 230 V / 12 V s výkonom 2,4 J, pripojenie pre 12 V batériu. Pre kone, dobytok, ovce, kozy a prasiata. S prepínačom I-O. Objavte maximálnu ochranu a spoľahlivosť s naším...

Kód: 0973

Elektrické ohradníky pre hovädzí dobytok sa hojne využívajú vo veľkochovoch i malochovoch, alebo aj u drobnochovateľov. Najčastejšie sa elektrické ohradníky využívajú pri pastve mäsového dobytka, ale tiež sa stále viac využívajú na pastvu mliečneho hovädzieho dobytka, ktorá je trendom. Elektrický ohradný pre hovädzí dobytok plní nielen ochrannú funkciu, ale hlavne ním ohradíme pre kravy bezpečný priestor, ktorý je určený na ich pastvu. Zamedzíme tým spásaniu cudzích pozemkov. 

#ShowMore# 

Delenie elektrických ohradníkov podľa využitia u zvierat 

Elektrické ohradníky pre hovädzí dobytok využívame nielen pre mäsový dobytok, ale aj pre mliečny dobytok, aj pre teľatá: 

  1. Elektrické ohradníky pre výkrm býkov - výkrm býkov sa v dnešnej dobe vykonávajú hlavne na pastvinách pre zvýšený dopyt po bio mäse a po mäse z welfare chovov. Mäso z býkov z voľného výbehu je cenené pre svoju chuť a preto farmári vytvárajú vo veľkej miere nové výbehy pre dobytok. 
  2. Elektrické ohradníky pre teľatá a jalovice - sú jednoduchým spôsobom ohradenia teliat, ktorým elektrický ohradník nijako neškodí a je možné ním vytvárať menšie výbehy podľa veku teliat alebo jalovíc. 
  3. Elektrické ohradníky pre kravy - kravy na paste sú stále populárnejšie pri welfare a ekologických chovoch hovädzieho dobytka. Dojnice na pastve produkujú mlieko s väčším podielom tuku, ktorý nesie bohatú chuť mlieka vhodného na výrobu syrov a smotany. 

Z čoho sa skladá elektrický ohradník? 

  • Zdroj elektrického prúdu - sa pre dobytok vyrába s vyšším výkonom ako pre hydinu. Môžete tiež vyberať výkon zdroja vhodný pre býky alebo pre kravy s teliatkami, alebo priamo pre teľatá. 
  • Vodivá sieť, vodivá páska, alebo vodivý plot - pri oplotení kráv, býkov a teliat sa najčastejšie využíva vodivá páska, alebo vodivý plot v podobe lanka. 
  • Bránka alebo zatváranie ohradníka - elektrický ohradník pre dobytok sa zatvára na háky, ktoré ponúkajú možnosť upraviť si veľkosť vstupu do ohradníka. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať ten najlepší elektrický ohradník pre hovädzí dobytok pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?