Napájačky pre ovce a kozy

Najpredávanejšie

3 položiek celkom
hladinova napajecka pro psy ovce kozy gaun 1 25 l hlinikova 01
€33,99

Automatická hladinová napájačka pre psy, ovce a kozy, hliníková s krytom, nízkotlakový plavák, rozmery 235x220x80 mm. Pokiaľ hľadáte funkčnú a automatickú...

Kód: 0805
zlabova napajecka pro ovce gaun 60550 45l na nozickach pozinkovaná
€149,99

Žľabová napájačka pre ovce, hliníková, s nožičkami, s plavákom, s objemom 45l, rozmery 980x300x570 mm. Ak hľadáte stabilnú žľabovú napájačku, máme pre Vás...

Kód: 0828
Kerbl zavesny zlab na vodu 42l 06
€103,99

Plastový žľab na vodu, závesný, pre dobytok, kone, ovce a kozy, objem 42 litrov, obojstranný plavákový ventil, rozmery 100 x 35x 24 cm. Ak zháňate žľab na vodu, s...

Kód: 0870

V našej ponuke nájdete napájačky pre ovce a kozy, ktoré sa budú hodiť každému chovateľovi oviec alebo kôz. Ak máte ovce v ovčíne alebo máte ovce na pastve, je vhodné zvoliť správnu napájačku pre ich potreby. Veľké stádo na pastve bude potrebovať vhodné veľké napájadlo pre ovce aj kozy, ktoré utíši smäd aj veľkého stáda. V zimných mesiacoch, keď máme ovce a kozy v stajni alebo v ovčíne, musíme voliť viacero menších napájačiek typu hladinové napájačky s plavákom, ktoré sa vhodne rozmiestnia po celom ovčíne pre pohodlie zvierat. 

#ShowMore# 

 Napájačky pre ovce aj kozy a delenie podľa umiestnenia

Napájačky pre ovce a napájačky pre kozy môžeme rozdeliť podľa umiestnenia na dve kategórie, ktoré to sú? 

  • Stajňové napájačky pre ovce a kozy - sú menšie, s jednoduchou miskou a hladinovým plavákom. V ovčínoch môžete tiež menej často nájsť korytové žľaby. Tieto korytové napájadlá majú otočný mechanizmus, vďaka ktorému ich ľahko prevrátite a vymyjete. 
  • Pastovné napájačky pre ovce a kozy - predstavujú dva varianty napájačiek, otvorené korytové napájadlá pre ovce alebo kozy, alebo loptové napájačky pre ovce, ktoré disponujú aj vyhrievaním proti mrazu, ktorý môže nastúpiť už od neskorej jesene. 

Napájačky pre ovce aj kozy a delenie podľa typu

Napájačky pre ovce a napájačky pre kozy majú rôzne tvary a prevedenia, podľa ktorých môžete voliť nielen systém napájania, ale aj pre koľko oviec sú určené. 

  • Hladinové napájačky s plavákom - udržujú stálu vodnú hladinu v napájačke. Akonáhle sa ovca alebo koza napije, hladina klesne a plavák otvorí ventil s vodou. Pri dopúšťaní vody sa hladina zdvíha aj s plavákom, ktorý tým uzavrie prívod vody. 
  • Pastovné napájadlá pre ovce a kozy - slúžia pre veľké stáda oviec alebo kôz. Napájadlá väčšinou disponujú prívodom na vodu a plavákovým ventilom, ktorý po klesnutí hladiny, vodu automaticky doplní. 
  • Loptové napájačky pre ovce a kozy - sa skvele hodia na pastviny pre stáda, ktoré sú vonku do neskorej jesene. Vyhrievané loptové napájačky zabraňujú zamŕzaniu vodnej hladiny a tiež rastu rias, to všetko vďaka loptovému ventilu, ktorý po každom napojení zvieraťa nádrž uzavrie. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?