Škrabadlá pre kone

Najpredávanejšie

drbadlo pruzinove kerbl texas 01
€104,99 –8 %
Škrabadlo pružinové KERBL TEXAS
SKLADOM (1 ks)
Kód: 0827
Pôvodne: €104,99  (–8 %)
€95,99
1 položiek celkom
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
€104,99 –8 %
€95,99

Pružinové škrabadlo pre dobytok, kone, nastaviteľná horizontálna kefa, s kovovým držadlom, s rozmerom kefy 50x10 cm. Chceli by ste dopriať svojim dojniciam alebo...

Kód: 0827

Škrabadlá pre kone sú stále populárnejšie, pretože nielen že poskytnú úľavu od svrbenia, ale tiež chránia vybavenie stajní a výbehov pred nechceným utieraním zvierat. Navyše škrabadlo pre kone prispievajú k lepšej kondícii koní a tiež sa podieľa na zlepšení kvality srsti u koní, ktorá je často odrazom zdravotného stavu koňa. Kone navyše budú v lepšej psychickej kondícii a drbadlo pre kone im poslúži aj ako forma zábavy. 

#ShowMore# 

Kam je možné škrabadlá pre kone umiestniť? 

Škrabadlá pre kone nájdeme najčastejšie v stajniach. Každý box pre kone by mal obsahovať aspoň jedno škrabadlo, pokiaľ chceme zabrániť nechcenému utieraniu koňa o napájačku, krmítko, jasle na seno, alebo o stenu. Škrabadlo pre kone preto zabraňuje znehodnocovaniu majetku a vybaveniu stajne pre kone. Tiež zabráni poraneniu koňa pri škrabaní o nevhodné predmety. Škrabadlá pre kone je možné využiť aj na pastviny, ohradníky pre kone a ďalšie výbehy pre kone, aby sa kone neotierali o stromy alebo kríky, ktoré by im mohli spôsobiť zranenie. 

Aké typy drbadiel môžeme nájsť? 

Škrabadlá pre kone je možné rozdeliť podľa konštrukčného prevedenia škrabadla, alebo tiež podľa typu kefy. 

Rozdelenie podľa konštrukcie škrabadla pre kone:

  • Samostatné škrabadlo pre kone - najčastejšie vo forme kefy alebo kovového vrúbľovaného plátu, ktoré je možné umiestniť na stenu na rohy, na box pre kone, alebo na ohradník pre kone.
  • Škrabadlo po koňa pružinové - najčastejšie obsahuje dve kefy, môže ale aj viac, keď jedna kefa je určená na pevné upevnenie k podkladu, napríklad múr, ohradník, box pre kone, a druhá kefa je pohyblivá vďaka pružine a tak si môže kôň poškrabkať aj chrbát a sám si určiť silu prítlaku. 
  • Škrabadlo pre kone automatické - slúži na napojenie do siete, aby po spustení škrabadlo rotovalo. Na tomto type automatického škrabadla sa nachádzajú rotačné kefy, pri ktorých sa po vychýlení spustí rotácia a zviera tak môže len stáť. 

Rozdelenie podľa typu kefovacej plochy škrabadla: 

  • Kefové škrabadlá - sú najčastejšie vyrobené z plastových materiálov a prispôsobené tvrdosťou štetín tak, aby poskytli úľavu zvieraťu od svrbenia, ale zároveň po dlhšom škrabkaní zvieraťu nijako neublížili. 
  • Kovové škrabadlá - predstavujú kovové pláty, ktoré majú špeciálne upravenú plochu. Plocha škrabadla obsahuje výstupky s perforáciou, ktorá slúži na poškrabkanie zvieraťa. Výhodou týchto drbadiel je ich univerzálne umiestnenie, pretože sa dajú rôzne ohýbať a tvarovať. 

Výhody drbadiel pre kone

Škrabadlá pre kone sú určené nielen pre žrebce a kobyly, ale aj pre žriebätá. Škrabadlá pre kone sú nielen zdrojom úľavy od svrbenia, ale tiež prispievajú k celkovej spokojnosti koní, zlepšujú psychický stav jedincov a môžu byť aj zdrojom zábavy. Vďaka škrabadlám pre kone sa zvieratá zbavia nečistôt na srsti, ktoré môžu byť nositeľmi zárodkov plesní, infekcií alebo baktérií. Škrabadlá pre kone preto nielen zlepšujú pohodu zvierat, ale aj prekrvením kože u koní, zlepšujú ich imunitu a odolnosť voči infekciám a ďalším ochoreniam. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?