Vtáčie búdky a kŕmidlá

Najpredávanejšie

budka 2
€15,99 –18 %
Pôvodne: €15,99  (–18 %)
€12,99
budka 1 18 x 11 x 16 cm
€8,49 –17 %
Pôvodne: €8,49  (–17 %)
€6,99
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
€15,99 –31 %
Pôvodne: €15,99  (–31 %)
€10,99
3 položiek celkom
budka 2
€15,99 –18 %
€12,99

Hniezdiaca búdka pre sýkorky z prírodného dreva 36x12x14 cm, s vletovým otvorom ø3cm, odklápacou strieškou a pristávacím bidielkom. Ak zháňate skvelý kreatívny darček pre...

Kód: 0485
budka 1 18 x 11 x 16 cm
€8,49 –17 %
€6,99

Hniezdiaca drevená búdka pre malé vtáctvo 21x13x13 cm, s vletovým otvorom ø 4cm, odklápacou strieškou a pristávacím bidielkom. Vtáčia búdka zaručí bezpečné prostredie na...

Kód: 0486
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
€15,99 –31 %
€10,99

Kŕmidlo pre vtáky z lakovaného smrekového dreva, s bitúmenovou strechou, kovová retiazka na zavesenie, rozmery 29x28x18 cm. Ak hľadáte kvalitné drevené kŕmidlo,...

Kód: 0670

Vtáčie búdky a kŕmidlá sú neodmysliteľnou súčasťou záhrad. Búdky pre vtáctvo poskytujú nielen úkryt a bezpečie, ale aj vhodné miesto na hniezdenie chránené pred nepriazňou počasia. Doplnenie vtáčej búdky o krmítko pre vtáčikov vytvorí z Vašej záhrady raj pre vtáctvo a vy ich tak môžete sledovať z pohodlia domova. Vtáčie krmítko prináša výhody nielen vtákom v podobe zimného kŕmenia, ale aj potešenie pre človeka, ktorému sa naskytne pekný zážitok. 

#ShowMore#

Druhy vtáčích búdok podľa vtákov 

Vtáčie búdky môžeme deliť podľa toho, aký vták v búdke hniezdi. Tieto búdky sa môžu líšiť veľkosťou aj prevedením vo vnútri búdky, ktoré je prispôsobené prirodzenému hniezdeniu vtákov vo voľnej prírode. Tu si predstavíme niekoľko najviac používaných vtáčích búdok podľa hniezdiacich vtákov. 

 • Búdka pre sýkorky: Klasická búdka pre vtáčiky, vhodná do každej záhrady. Poskytuje ideálny priestor na hniezdenie a odpočinok. Vstupný otvor je menší ako u bežných búdok, aby sa tam zmestila iba sýkorka, pretože sú často vytláčané inými vtákmi zo svojich hniezdisk. 
 • Búdka pre kosa: Špeciálna búdka navrhnutá pre kosa, poskytuje priestranné a bezpečné miesto na hniezdenie.
 • Búdka pre vrabcov: Klasická búdka pre vrabcov, ideálna pre hniezdenie v skupinách. Ponúka priestranný interiér a ľahký prístup.
 • Búdka pre rehka: Útulná búdka pre rehka, s menším otvorom ako pre sýkorky, ktorá vám prinesie radosť z pozorovania týchto drobných vtákov.
 • Hniezdiaca búdka pre andulky: Špeciálna búdka navrhnutá na hniezdenie anduliek s ohľadom na ich potreby.

Druhy vtáčích búdok podľa prevedenia 

Vtáčiu búdku by ste mali vyberať tiež podľa Vašich možností umiestnenia. Najčastejšie sa využívajú vtáčie búdky na strom, závesné vtáčie búdky, ale môžeme ich rozdeliť aj do ďalších kategórií: 

 • Drevené vtáčie búdky: Drevené búdky sú najbežnejšie av ponuke v rôznych veľkostiach, ktoré dodajú vašej záhrade prírodný pôvab.
 • Plastové vtáčie búdky: Menej bežné búdky, ktoré vynikajú svojou dlhšou životnosťou ako drevo. Vyrábajú sa v prírodných farbách v imitácii dreva. 
 • Vtáčia búdka na balkón: Malá a pohodlná búdka, vhodná na inštaláciu na balkón či terasu.
 • Vtáčia búdka na nohe: Elegantná drevená búdka na nohe, ktorá nie je limitovaná umiestnením na strom, je možné ju umiestniť kdekoľvek na záhrade. 

 Vtáčie kŕmidlá a ich využitie 

Klasické závesné krmítko pre vtáky je ideálne na vonkajšie kŕmenie a pozorovanie pestrofarebného vtáctva. Závesné vtáčie krmítko je univerzálne pre všetky druhy vtákov a môže byť doplnené o praktický zásobník na semienka. Vtáčie kŕmidlá sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, ktoré si bližšie priblížime: 

 • Kŕmidlo pre sýkorky: Kŕmidlo pre sýkorky určené predovšetkým pre rôzne druhy sýkoriek, ako je sýkorka koňadra, sýkorka modrinka, sýkorka uhliarka, alebo sýkorka chocholatá. Kŕmidlá pre sýkorky bývajú valcovité alebo s pletivom, za ktorý sa môžu sýkorky zavesiť. Nie sú určené pre vtáky ako je kos, alebo pinka, ktoré preferujú státie na rovnej ploche. 
 • Kŕmidlo pre vtáčiky na nohe: Stabilné krmítko na nohe je určené pre tých, ktorí nechcú byť limitovaní stromami a chcú si krmítko umiestniť podľa vlastných potrieb, napríklad pred okno pre lepšie podmienky pozorovania vtáctva.
 • Vtáčie krmítko so zásobníkom: Kŕmidlo so zásobníkom na semienka uľahčí obsluhu krmítka a šetrí čas. Semienka samé prepadávajú zo zásobníka do kŕmidla a tak postačia len raz za čas naplniť zásobník.
 • Drevené vtáčie krmítko: Kŕmidlo s prírodným vzhľadom dreva skvele zapadajú do prírodného prostredia. Kŕmidlá z dreva vo viacerých prevedeniach zaujmú nielen vtáky, ale aj vaše oko.
 • Kŕmidlo pre vtáčiky na balkón: Pripevniteľné krmítko pre vtáčiky na balkónové zábradlie, ktoré prináša radosť zo sledovania vtáctva priamo z obývačky.
 • Kŕmidlo pre vtáčiky na okno: Inovatívne krmítko pripevniteľné priamo na okno, čo umožní blízky pohľad na vtáky.

Vyberajte z našej ponuky a vytvorte si svoj vlastný vtáčí raj s našimi kvalitnými búdkami a kŕmidlami, ktoré poskytnú útočisko aj kŕmenie pre operencov. Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodnej vtáčej búdky alebo kŕmidla pre vtáčiky pre Vaše potreby, neváhajte nás kontaktovať.

Potrebujete poradiť alebo objednať?