Vtáčie búdky

Najpredávanejšie

budka 2
€15,99 –18 %
Pôvodne: €15,99  (–18 %)
€12,99
budka 1 18 x 11 x 16 cm
€8,49 –17 %
Pôvodne: €8,49  (–17 %)
€6,99
2 položiek celkom
budka 2
€15,99 –18 %
€12,99

Hniezdiaca búdka pre sýkorky z prírodného dreva 36x12x14 cm, s vletovým otvorom ø3cm, odklápacou strieškou a pristávacím bidielkom. Ak zháňate skvelý kreatívny darček pre...

Kód: 0485
budka 1 18 x 11 x 16 cm
€8,49 –17 %
€6,99

Hniezdiaca drevená búdka pre malé vtáctvo 21x13x13 cm, s vletovým otvorom ø 4cm, odklápacou strieškou a pristávacím bidielkom. Vtáčia búdka zaručí bezpečné prostredie na...

Kód: 0486

Hľadáte vhodnú vtáčiu búdku, ktorá poskytne vtáčikom bezpečné prostredie pre ich hniezdenie? Potom ste tu správne! Ponúkame vtáčie búdky pre sýkorky, škorce, vrabce a ďalšie vtáčiky. Pokiaľ chováte exotické vtáctvo, potom pre Vás bude perfektná hniezdiaca búdka pre andulky, papagáje, korely a ďalšie vtáky chované vo voliérach a klietkach. Vtáčie búdky máme spravidla skladom, odosielame do 24 hodín a v prípade potreby Vám radi poradíme, ako vybrať hniezdiacu búdku pre vtáčiky presne pre Vás.

#ShowMore#

Na čo sa vtáčie búdky využívajú?

Vtáčia búdka je umelo vybudovaný hniezdny priestor pre vtáky. Vtáčia búdka nahrádza prirodzené dutiny v stromoch, ktoré v dnešnej modernej krajine čoraz viac zanikajú. Vtáčia búdka pre vtáčiky teda poskytuje bezpečné prostredie na hniezdenie vtákov, tzn. zaisťuje im ochranu pred nepriazňou počasia a tiež pred útokmi najrôznejších predátorov. Umiestnením búdky na svojej záhrade poskytneme vtáčikom bezpečný priestor na ich bývanie a oni nám na oplátku budú zbierať húsenice, vošky a ďalšie nežiaduce živočíchy, s ktorými v záhradke často bojujeme.

Pre ktoré druhy vtákov sú vtáčie búdky vhodné?

Vtáčie búdky sa líšia svojou veľkosťou, hĺbkou a priemerom vletového otvoru. Každá búdka je preto vhodná na iný druh vtáctva. Všeobecne sú však vtáčie búdky vhodné ako pre voľne žijúce vtáky, ako búdka pre sýkorky, škorce, vrabce, atď. Využívajú sa však aj ako hniezdiaca búdka pre andulky, papagáje, korely a ďalšie exotické vtáctvo.

Ako si vybrať vtáčiu búdku?

Každý vtáčí druh si stavia inak veľké hniezdo a niekedy úplne nezáleží na ich veľkosti. Pri výbere vtáčej búdky si preto najprv zistite, aká veľká búdka bude pre Váš druh ideálna. Pokiaľ nechcete vtáčiu búdku po jednej sezóne vymeniť za novú, odporúčame vybrať vtáčiu búdku z kvalitného materiálu a tiež s odklápacou vrchnou časťou. Taká vtáčia búdka sa bude ľahko vyčistiť a môžete ju používať po mnoho rokov.

Kam vtáčie búdky umiestniť?

Pokiaľ má vtáčia búdka slúžiť ako hniezdo pre sýkorky, škorce, vrabce alebo iné vtáčiky, potom je potrebné umiestnenie vtáčej búdky dopredu premyslieť. Tu prinášame hlavné zásady pri umiestnení vtáčej búdky:

  • Výška: minimálna výška pre umiestnenie vtáčej búdky by mala byť aspoň 2 metre nad zemou, aby bola chránená pred predátormi, predovšetkým pred mačkami.
  • Orientácia: vtáčiu búdku nasmerujte na juh, východ alebo juhovýchod, aby na nej nesvietilo intenzívne popoludňajšie slnko a vtáčatkám vo vnútri nebolo horúco.
  • Vzdialenosť: pokiaľ chcete na svoju záhradu umiestniť viac vtáčích búdok, riaďte sa tým, aby boli od seba vzdialené minimálne 15 metrov. Veľa vtákov má totiž teritoriálne správanie, mohli by sa navzájom vyháňať a navyše by si zbytočne konkurovali v získavaní potravy.

Pokiaľ chováte exotické vtáctvo, potom vtáčiu búdku umiestnite priamo do klietky alebo voliéry pre papagáje alebo andulky.

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tú najlepšiu vtáčiu búdku pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?