Škrabadlá pre dobytok

Najpredávanejšie

nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 60x40 cm 01
€44,99 –4 %
Nástenné gumové stajňové škrabadlo KERBL 60x40 cm
OBJEDNANÉ OD DODÁVATEĽA
Kód: 0894
Pôvodne: €44,99  (–4 %)
€42,99
nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 40x30 cm 06
€26,99 –7 %
Nástenné gumové stajňové škrabadlo KERBL 40x30 cm
OBJEDNANÉ OD DODÁVATEĽA
Kód: 0893
Pôvodne: €26,99  (–7 %)
€24,99
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
€104,99 –8 %
Škrabadlo pružinové KERBL TEXAS
SKLADOM (1 ks)
Kód: 0827
Pôvodne: €104,99  (–8 %)
€95,99
3 položiek celkom
nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 40x30 cm 06
€26,99 –7 %
€24,99

Praktické nástenné škrabadlo, z prírodného kaučuku, šetrné ku koži, vhodné pre teľatá, rozmery 40x30cm. Pokiaľ chcete dopriať zvieratám bezpečné škrabkanie a...

Kód: 0893
nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 60x40 cm 01
€44,99 –4 %
€42,99

Praktické nástenné škrabadlo, z prírodného kaučuku, šetrné ku koži, vhodné pre teľatá, rozmery 60x40cm. Pokiaľ chcete dopriať zvieratám bezpečné škrabkanie a...

Kód: 0894
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
€104,99 –8 %
€95,99

Pružinové škrabadlo pre dobytok, kone, nastaviteľná horizontálna kefa, s kovovým držadlom, s rozmerom kefy 50x10 cm. Chceli by ste dopriať svojim dojniciam alebo...

Kód: 0827

Škrabadlá pre hovädzí dobytok už dávno nie sú iba vymoženosťou špecializovaných chovov, ale sú už bežnou súčasťou chovu po celej republike. Výhody škrabadiel pre hovädzí dobytok oceňujú nielen zvieratá, kedy si uľavia od svrbenia, ale aj chovatelia hovädzieho dobytka, ktorí majú stádo v dobrej kondícii, odolnejší voči chorobám a tiež sa použitie škrabadiel pre hovädzí dobytok v menšej miere podieľa na úžitkovosti zvierat, ako je dojivosť, výkrm býkov, alebo odchov teliat. 

#ShowMore# 

Kam je možné škrabadlá pre hovädzí dobytok umiestniť? 

Škrabadlá pre hovädzí dobytok nájdete najčastejšie umiestnené v rôznych hospodárskych stavbách, kde sa zdržujú alebo sú ustajnené zvieratá, ako sú kravíny, stajne, maštale a ďalšie. Škrabadlá pre hovädzí dobytok slúžia najčastejšie na ochranu týchto budov, pretože škrabadlá zabraňujú utieraniu zvierat o vybavení stajní a vybavení kravínu, ako sú stajňové zábrany, boxy, napájačky, kŕmne žľaby a ďalšie. Tiež bránia k znehodnocovaniu a odieraniu samotných budov, na ktorých možno mnohokrát spoznať, kde všade si zvieratá uľavujú od svrbenia, bývajú to napríklad rohy budov, rôzne výčnelky a konštrukcie. Preto je možné škrabadlá pre hovädzí dobytok umiestniť ako na železné konštrukcie, tak aj na stenu, alebo na drevo. Nielen v stajniach sa škrabadlá pre dobytok využívajú naplno, aj na pastvinách sa zvieratá rady utierajú o kríky, stromy, ohradníky pre dobytok a ďalšie nevhodné predmety. 

Aké typy drbadiel môžeme nájsť? 

Škrabadlá pre hovädzí dobytok môžeme rozdeliť podľa dvoch kritérií. Je možné ich rozdeliť podľa konštrukčného prevedenia drbadla, alebo podľa typu kefy. 

Rozdelenie podľa konštrukcie drbadla pre hovädzí dobytok:

  • Samostatné škrabadlo pre hovädzí dobytok - vo forme kefy alebo iného povrchu na upevnenie na stenu, alebo iné povrchy. Tento typ drbadla nie je konštrukčne zložitý, pretože obsahuje iba kefovaciu časť, ktorá môže byť rôzneho tvaru - plochá, rohová, polkruhová. 
  • Škrabadlo po hovädzí dobytok pružinové - spravidla obsahuje dve kefovacie plochy, jedna kefa je upevnená napevno k stene, alebo k ohradníku, druhá kefa je pohyblivá vďaka pružine a tak si môže zviera poškrabkať aj chrbát. 
  • Škrabadlo pre hovädzí dobytok automatické - je pripojené k sieti a po prítlaku sa spúšťa rotačné kefové valce. Tieto automatické škrabadlá pre hovädzí dobytok môžu mať jednu aj viac kief, tiež rôzne umiestnené. Najčastejšie sa využívajú horizontálne kefy, ktoré sa spúšťajú po ich nadvihnutí alebo visiace výkyvné kefy, ktoré sa spúšťajú po ich odchýlení zo zvislej polohy. 

Rozdelenie podľa typu kefovacej plochy drbadla: 

  • Kefové škrabadlá - sú najčastejšie vyrobené z plastových materiálov a uspôsobené tvrdosťou štetín tak, aby poskytli úľavu zvieraťu od svrbenia, ale zároveň po dlhšom škrabaní zvieraťu nijako neublížili. 
  • Kovové škrabadlá - predstavujú kovové pláty, ktoré majú špeciálne upravenú plochu. Plocha drbadla obsahuje výstupky s perforáciou, ktorá slúži na poškrabkanie zvieraťa. Výhodou týchto drbadiel je ich univerzálne umiestnenie, pretože sa dajú rôzne ohýbať a tvarovať. 

Výhody drbadiel pre hovädzí dobytok

Škrabadlá pre dobytok sú pre dojnice, býky i teľatá nielen zdrojom úľavy od svrbenia, ale tiež prispievajú k celkovej spokojnosti stáda, zlepšujú psychický stav jedincov a môžu byť aj zdrojom zábavy. Ďalšou neodmysliteľnou výhodou, ktorú škrabadlá pre hovädzí dobytok poskytujú, je zbavenie sa nečistôt na srsti. Nečistoty na srsti môžu byť nositeľmi zárodkov plesní, infekcií alebo baktérií, ktoré môžu výrazne ovplyvniť celkový zdravotný stav zvieraťa a znížiť tým obranyschopnosť zvieraťa. Škrabadlá pre dobytok preto nielen zlepšujú pohodu zvierat, ale aj zbavením nečistôt a prekrvením kože u kráv, zlepšujú ich imunitu a odolnosť voči infekciám a ďalším ochoreniam. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?