Poháňače na dobytok

Najpredávanejšie

elektricky pohanec na skot a prasata kerbl anishock pro 2000 01
€92,99 –5 %
Pôvodne: €92,99  (–5 %)
€87,99
elektricky pohanec na skot a prasata kerbl anishock pro 1500 01
€84,99 –5 %
Pôvodne: €84,99  (–5 %)
€79,99
2 položiek celkom
elektricky pohanec na skot a prasata kerbl anishock pro 1500 01
€84,99 –5 %
€79,99

Poháňač na dobytok a prasatá, elektrický na 4 batérie 1,5 V LR14 - C, s maximálnym napätím 5600V, celková dĺžka 98 cm. Hľadáte spôsob ako si uľahčiť prácu a...

Kód: 0913
elektricky pohanec na skot a prasata kerbl anishock pro 2000 01
€92,99 –5 %
€87,99

Poháňač na dobytok a prasatá, elektrický na 4 batérie 1,5 V LR14 - C, s maximálnym napätím 6000V, celková dĺžka 98 cm. Hľadáte spôsob ako si uľahčiť prácu a...

Kód: 0914

Poháňače na dobytok sú nástroje používané na riadenie a manipuláciu s dobytkom. Existuje niekoľko druhov poháňačov, ktoré sa líšia svojim dizajnom a spôsobom použitia. Naháňka dobytka môže byť rýchlejšia a jednoduchšia za pomoci elektrických a ďalších poháňačov. Preprava dobytka tak bude plynulejšia a bez väčšieho stresu pre zvieratá. Vyberajte preto z našej širokej ponuky elektrické poháňače dobytka podľa Vašich preferencií. 

#ShowMore#

 Ručné pohanča a ich využitie

  • Bič a jeho alternatívy: Biče sú tradičné nástroje vyrobené z kože alebo iného pružného materiálu, ktoré môžu byť použité na jemné popoháňanie dobytka. Biče sú často dlhé a môžu mať rôzne konce, napríklad strapce. Slúžia na zvukové poháňanie zvierat, kedy koniec biča vydá charakteristický praskavý zvuk. Ľudia si biče často mylne spájajú s fyzickým trestom, k fyzickému kontaktu by naopak dochádzať nemalo. 
  • Tyče a zábrany: Tyče sú pevné nástroje, obvykle vyrobené z kovu alebo dreva, ktoré sa používajú na nasmerovanie dobytka bez nutnosti priameho kontaktu. Zábrany možno použiť na zatarasenie chodieb v kravíne alebo v hospodárskych priestoroch a pripraviť tak priechod pre dobytok pri jeho presunoch. Najčastejšie sú zábrany plastové a je možné ich držať v rukách, alebo kovové, ktoré je možné upevniť na hradenie. 

Elektrické poháňače a ich využitie 

Elektrické poháňače (tiež zvané tasery) využívajú nízkonapäťový elektrický impulz na to, aby dobytok popohnali. Tieto elektrické poháňače sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytli dobytku bezbolestný stimul na pohyb. Stádo dobytka tak môžete usmerňovať v pohybe bez väčších komplikácií. 

Zvukové a vizuálne pohanča

  • Zvukové: Použitie hlasných zvukov, ako sú klaksóny alebo píšťalky, na nasmerovanie a riadeniedobytka.
  • Vizuálne: Použitie farebných práporov alebo svetelných signálov na riadenie pohybu dobytka.

Bezpečnostné zásady 

Použitie poháňačov na dobytok vyžaduje opatrnosť, aby nedošlo k poraneniu zvierat. Preto používajte poháňače s rozumom, zaobchádzajte so zvieratami čo najhumánnejšie a nezneužívajte poháňače na vytváranie zbytočného stresu u zvierat. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?