4 položiek celkom
osetrujuca mast na vemena schopf eutacid 1kg 01
€25,99 –7 %
€23,99

BIO ošetrujúca pasta na zápaly mliečnej žľazy, s octanom hlinitým a rastlinnými extraktmi, s chladivým účinkom, hmotnosť 1kg. Pokiaľ máte chov dobytka a trápi Vás...

Kód: 0845
bio osetrujuci gel na vemena schopf eutergel 1kg 02
€14,99 –6 %
€13,99

BIO ošetrujúci gél na akútne zápaly mliečnej žľazy u dobytka, s rastlinnými výťažkami, zelenej farby s hmotnosťou balenia 1kg. Pokiaľ máte chov dobytka a trápia...

Kód: 0843
mlecny tuk mast na vemena schopf melkfett 500ml 02
€8,99 –11 %
€7,99

Mliečny tuk, masť na vemená, ošetrenie vemena po dojení, vhodný na ruky a nohy, pre citlivú pokožku, objem 500ml. Hľadáte univerzálnu masť, ktorú je možné ošetriť...

Kód: 0846
osetrujuci krem na vemena schopf eumasal 1kg 02
€21,99 –9 %
€19,99

Ošetrujúci krém na zápaly mliečnej žľazy u dobytka, s éterickými olejmi, s hrejivým účinkom, s hmotnosťou balenia 1kg. Pokiaľ máte chov dobytka a trápi Vás u...

Kód: 0844

Ovčie mlieko aj kozie mlieko sú stále populárnejšie a dbá sa aj na kvalitu mlieka. Chovatelia oviec a kôz sa, rovnako ako chovatelia kráv, stretávajú so zápalmi vemena as rôznymi poraneniami, kedy je komfort zvierat a aj kvalita mlieka znížená a nie je vhodné na konzumáciu. Preto je starostlivosť o vemená oviec a kôz dôležitá, pretože keď ju podceníme, vznikajú zápaly vemena, rôzne poranenia, vysušenie strukov a ďalšie problémy. Máme pre Vás širokú ponuku produktov pre starostlivosť o vemená oviec a kôz, ktoré Vám pomôžu v zachovaní zdravej a vitálnej mliečnej žľazy. 

#ShowMore#

Masti, gély, krémy a ich vlastnosti

Na zachovanie vitality vemena u oviec a kôz je vhodné aplikovať po dojení prípravky na vemená ako je krém, alebo masť, ktorá revitalizuje mliečne žľazy oviec alebo kôz a vytvorí ochrannú bariéru voči vonkajším vplyvom, ako sú baktérie, vírusy, alebo dokonca muchy. Ako ich delíme? 

  • Gély na vemená - najčastejšie sa používajú hneď po dojení oviec a kôz, aby sa vemeno hydratovalo hĺbkovo a tým sa účinné látky dostali do všetkých mliečnych žliaz vemena rovnomerne. Gély na vemená sa dobre vstrebávajú, vďaka vysokému obsahu vody a sú dobrými nosičmi pre rôzne rastlinné výťažky a vitamíny rozpustné vo vode. 
  • Krémy na vemená - sú najuniverzálnejšou možnosťou, kedy vemeno nielen hydratujeme, ale tiež vytvoríme bariéru proti vysychaniu. Štruky vemena u oviec i kôz tak nebudú suché a zároveň budú vyživené a nebudú praskať. 
  • Masti na vemená - sú na báze parafínu, alebo ďalších prírodných tukov. Masti na vemená skvele absorbujú éterické oleje a môžu obsahovať aj v tukoch rozpustné vitamíny A, D, E, K. Ovčie vemeno je tak skvele chránené po dojení a zabráni sa tým praskaniu strukov, navyše sa vytvorí vodeodolná bariéra. Masti na vemená nemajú hydratačné účinky, cez ich nulový alebo minimálny obsah vody. 

Výhody prípravkov na vemená

Prípravky na starostlivosť o vemená sú špeciálne navrhnuté na udržiavanie vitality, zdravia a funkčnosti vemien oviec a kôz. Prispievajú k správnej produkcii mlieka a podieľajú sa na hojení rôznych poranení vemena alebo zápalu mliečnej žľazy u bahníc a kôz. Chov oviec a chov kôz najčastejšie postihuje mastitída, čiže akútny zápal mliečnej žľazy, ktorý môže byť aj opakovaný a keď bude neriešený, môže nepriaznivo ovplyvniť celkový zdravotný stav oviec a kôz. Preto ak chceme dôjsť kvalitné mlieko, je nutná správna starostlivosť o vemená, ktorá začína po každom dojení a to aplikáciou gélu, krému alebo masti na vemená. Tieto prípravky na vemená je nutné aplikovať už pri prvých príznakoch zápalu alebo pri nájdení poranenia, aby sa problém nešíril a nezhoršoval. Včasným zachytením problému vhodným prípravkom znižujeme riziko vytvorenia zjazveného tkaniva vo vemeni, ktoré by spôsobilo zníženie sekrécie mlieka a celkovej úžitkovosti zvieraťa.

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?