Kŕmidlá pre vtáky

Najpredávanejšie

krmitko zavesne kerbl stubbs 01
€15,99 –31 %
Pôvodne: €15,99  (–31 %)
€10,99
1 položiek celkom
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
€15,99 –31 %
€10,99

Kŕmidlo pre vtáky z lakovaného smrekového dreva, s bitúmenovou strechou, kovová retiazka na zavesenie, rozmery 29x28x18 cm. Ak hľadáte kvalitné drevené kŕmidlo,...

Kód: 0670

Počas celého roka a najviac v zimných mesiacoch môžete vidieť v záhradách vtáčie kŕmidlá, ktoré poskytujú prístup k potrave pri jej nedostatku v prírode. Kŕmidlá pre vtáky nájdeme v rôznych prevedeniach, napríklad veľké vtáčie kŕmidlo, kŕmidlo pre malé vtáčiky, drevené vtáčie kŕmidlo, plastové kŕmidlo pre vtáky, závesné vtáčie kŕmidlo alebo kŕmidlo pre vtáky na nohe, druhov a variácií je veľa. 

#ShowMore# 

Z akého materiálu môže byť vtáčie kŕmidlo vyrobené? 

Na trhu je nespočetné množstvo materiálových prevedení kŕmidiel. Poďme si predstaviť základné typy kŕmidiel podľa druhu materiálu. 

  • Drevené vtáčie kŕmidlá: Pôsobia prírodným dojmom a skvele zapadnú do záhrady. Navyše je drevo pre vtáky úplne prirodzeným materiálom a poskytuje im lepšiu stabilitu pri držaní. 
  • Plastové vtáčie kŕmidlá: Plastové kŕmidlá pre vtáky vynikajú svojou dlhou životnosťou a odolnosťou. Navyše sa plastové vtáčie kŕmidlá vyrábajú v rôznych imitáciách a farbách dreva.
  • Kovové vtáčie kŕmidlá: Sú netypickým variantom, ktorý sa vyskytuje oveľa menej, pretože kov je tepelný vodič av zimných mesiacoch je chladný. Preto sa kov používa na tvorbu kŕmidiel skôr v menšinovom podiele. 

Aké typy vtáčích kŕmidiel poznáme? 

Kŕmidlá pre vtáctvo sa vyrábajú v rôznych tvaroch a prevedeniach, podľa ich použitia, alebo umiestnenia. Podľa funkcie a umiestnenia môžeme vtáčie kŕmidlá rozdeliť na: 

  • Závesné kŕmidlá pre vtáky: Slúžia na zavesenie na strom, alebo na altánok. Zavesením kŕmidlá pre vtáky zabránime prístupov predátorov ako sú mačky. 
  • Vtáčie kŕmidlá na nohe: Sú vhodné do ľubovoľného miesta v záhrade, môžete ich umiestniť pod okno, aby ste mali dobrý výhľad na vtáčiky.
  • Kŕmidlá pre sýkorky: Sú špeciálne prispôsobené, aby sa vtáky mohli zavesiť na kŕmidlo. Najčastejšie majú kŕmidlá pre sýkorky tvar valca a obsahujú sieťku na zavesenie. Nie sú vhodné pre vtáky ako sú kos alebo pinka, ktorí preferujú vodorovný povrch. 
  • Vtáčie kŕmidlá so zásobníkom na semienka: Skvelé vtáčie kŕmidlo, ktoré nemusíte denne dopĺňať. Semienka budú zo zásobníka samovoľne prepadávať do kŕmidla. 

Kŕmidlá pre vtáctvo prispievajú k prežitiu vtákov v zimnom období, keď je nedostatok potravy. Navyše kŕmidlá pre vtáky poskytujú ľuďom skvelý zážitok. Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného kŕmidlá pre vtáčiky pre Vaše potreby, neváhajte nás kontaktovať.

Potrebujete poradiť alebo objednať?