Pareniská

Najpredávanejšie

pareniste foliovnik zelene 180x90x90 cm 01
Parenisko, fóliovník HNK 180x90x90 cm
MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ
Kód: 0759
 
€62,99
univerzalni zahradni vozik stefanplast helpy 50l zeleny 01
 
€35,99
pareniste foliovnik pruhledne 120x60x60 cm 001
Parenisko, fóliovník HNK 120x60x60 cm
MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ
Kód: 0758
 
€34,99
3 položiek celkom
pareniste foliovnik zelene 180x90x90 cm 01
€62,99

Parenisko na pestovanie rastlín, zo zelenej PVC fólie, 2 rolovacie okná na zips, 2 upevňovacie šnúrky, rozmery 180x90x90cm. Ak hľadáte skvelé parenisko, ktoré zaistí Vašim...

Kód: 0759
univerzalni zahradni vozik stefanplast helpy 50l zeleny 01
€35,99

Záhradný vozík na kolieskach s objemom 50 litrov, v zelenej, s rukoväťou a dvoma madlami, s vešiakmi, rozmery 59,5x53x88,5 cm. Tento praktický pomocník na záhradu...

Kód: 0817
pareniste foliovnik pruhledne 120x60x60 cm 001
€34,99

Parenisko na pestovanie rastlín, z PVC priehľadnej fólie, 2 rolovacie okná na zips, 2 upevňovacie šnúrky, rozmery 120x60x60cm. Ak hľadáte skvelé parenisko, ktoré zaistí Vašim...

Kód: 0758

Pareniská majú široké využitie v poľnohospodárstve a zahradničení. Pareniská sú často využívané na pestovanie rastlín, najmä v oblastiach s nepriaznivými klimatickými podmienkami. Parníky sú užitočné na ochranu mladých rastlín pred škodcami, chladom a nevhodnými podmienkami, čo zvyšuje šance na úspešné zakorenenie a rast. Parenisko poskytuje vhodné podmienky aj pre rôzne druhy kvetín a bylín, ktoré po predpestovaní môžu byť vysadené na záhon, kde budú vynikať svojou odolnosťou a vitalitou. 

#Zobraziť viac#

Výhody pestovania v pareniskách 

Pareniská na pestovanie rastlín sú skvelým nástrojom na zlepšenie podmienok klíčenia a rastu. Tu je niekoľko kľúčových informácií o pareniskách a ich výhodách:

 • Optimalizácia mikroklímy: Parenisko vytvára izolované prostredie, ktoré umožňuje udržiavať konštantnú teplotu a vlhkosť. To je dôležité najmä pre klíčenie, predpestovanie zeleniny a pre rastliny, ktoré vyžadujú špecifické podmienky pre rast a kvitnutie.

 • Rýchlejší rast a vývoj: Vďaka stabilným podmienkam pareniska môžu rastliny rásť rýchlejšie a dosahovať optimálny vývoj. To je obzvlášť výhodné pri pestovaní rastlín v predchádzajúcich mesiacoch, kedy výsev na záhon ešte nie je možný z dôvodu nízkej teploty nevhodnej na klíčenie.

 • Ochrana pred nepriazňou počasia: Pareniská poskytujú rastlinám útočisko pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ako sú silné vetry, krupobitie alebo prílišné slnečné žiarenie. To môže znížiť riziko poškodenia a rastliny budú vitálnejšie.

 • Predĺžená vegetačná doba: Pareniská umožňujú predĺženie vegetačnej doby, čo je obzvlášť užitočné v oblastiach s krátkym rastovým obdobím alebo v chladnejších klimatických podmienkach. Parenisko poskytne optimálne podmienky na výsev už v zimných mesiacoch a pestovanie je možné až do neskorej jesene. 

 • Kontrola škodcov a chorôb: Vďaka uzavretému prostrediu môže parenisko pomôcť v kontrole škodcov a chorôb. Rastliny sú chránené pred inváziou hmyzu, slimákov a patogénov, čo prispieva k celkovejšiemu zdraviu rastlín.

Aké druhy parenísk poznáme? 

Na trhu je nespočetné množstvo parenísk, každé poskytne optimálne podmienky pre klíčenie a rast rastlín. Pareniská sú rôznych tvarov, veľkostí a prevedení, aby ste si mohli vybrať to priamo pre Vaše potreby, tak sa poďme pozrieť, aké môžeme nájsť: 

 1. Mini parenisko -  sú skvelé na pestovanie v byte, na balóne aj na terase. Parenisko na balkón umožní pestovanie rastlín aj pre tých, ktorí nemajú záhradu. 
 2. Drevené parenisko -  pôsobí estetickým dojmom, ale je nutné ho pravidelne ošetrovať, pretože drevené parenisko je náchylné na vlhkosť a ľahko podlieha hnilobe.
 3. Polykarbonátové parenisko -  skvelý kompromis medzi skleneným a dreveným pareniskom. Je odolné a ponúka mnoho tvarov a veľkostí. Nepodlieha hnilobe a je možné ho natrieť farbou proti slnku. 
 4. Plastové parenisko -  čiže igelitové parenisko je flexibilným riešením všetkých prechodných záhonov, kedy sa pestované plodiny točia na záhrade a je nutné parenisko každý rok presunúť na iné miesto. Plastové parenisko poskytujú jednoduchú montáž, ľahké prenášanie a dajú sa ľahko uskladniť, aby vydržali ešte dlhšie. 
 5. Sklenené parenisko -  je finančne náročnejšie na obstaranie a nie je vhodné na presuny. Avšak poskytuje skvelé izolačné vlastnosti a ľahko sa čistí. 
 6. Balkónové parenisko -  Sú skvelé pre menších pestovateľov, ktorí si chcú užiť vlastnú zeleninu a pritom nemajú záhradu. Môžete zohnať aj parenisko na parapet, ktoré je možné využiť aj na naklíčovanie a klíčkovanie. 

Odporúčanie predajcu 

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať to najlepšie parenisko pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?