8 položiek celkom
LUMIA 16 AUTOMATIC obr1
+ Darček zdarma
€196,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 16 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40 ° C, nádržka na vodu. Jedná sa o veľmi kvalitnú automatickú...

Kód: 0225
LUMIA 8 AUTOMATIC obr1
+ Darček zdarma
€176,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 8 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Ak hľadáte malú, ale zato veľmi kvalitnú...

Kód: 0223
LUMIA 56a
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO
€379,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 56 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Jedná sa o veľmi kvalitnú automatickú...

Kód: 0471
Automatická líheň na vejce LUMIA 16 EXPERT obr1
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO
€313,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 16 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty (30-40°C) a vlhkosti. Ak hľadáte plne automatickú...

Kód: 0226
Automatická liaheň na vajcia LUMIA 8 EXPERT s doliahňou hydiny v1
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO
€294,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 8 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty (30-40°C) a vlhkosti. Ide o najmenší plne automatickú liaheň na...

Kód: 0224
LUMIA 56 EXPERT a
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO
€499,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 56 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty (30-40°C) a vlhkosti. Ak hľadáte plne automatickú liaheň na...

Kód: 0472
Automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO obr1
€155,99

Automatický zvlhčovač vzduchu, vhodný k inkubátorom REAL a LUMIA, s digitálnou reguláciou vlhkosti od 40 do 75%, s vlhkomerom. Pokiaľ už Vás nebaví ručné dolievanie vody pre...

Kód: 0227
BRAND DTH
€7,99

Ku meranie teploty v prostredí od -50 °C do 70 °C a meranie vlhkosti v prostredí od 10% do 99%. Teplomer a vlhkomer je vybavený prehľadným LCD displejom s obnovou dát po 10...

Kód: 0282

Hľadáte revolučnú liaheň, ktorá Vás nesklame? Predstavujeme Vám veľmi precízne spracovanú liaheň Lumia. Automatické liahne máme spravidla skladom, odosielame do 24 hodín a v prípade potreby Vám radi poradíme, ako vybrať liaheň presne pre Vás.

#ShowMore#

Pre aké druhy hydiny je liaheň na vajcia LUMIA vhodná?

Liahnutie exotického vtáctva nikdy nebolo jednoduchšie. Liaheň na hydinu LUMIA je na to ako stvorená. Avšak nebojte sa, že by ste v liahni nevyliahli aj vodnú či hrabavú hydinu. Naopak, chovatelia dosahujú skvelých výsledkov pri liahnutí kurčiat, prepelíc, ​​aj liahnutí kačíc a húsat. Umelá liaheň navyše slúži aj ako doliaheň hydiny.

Aká veľká je kapacita liahne LUMIA?

U domácej liahne značky LUMIA si môžete vyberať z dvoch prevedení. Aký je rozdiel v kapacite medzi liahní LUMIA 8 a LUMIA 16?

  • Kapacita liahne na vajcia LUMIA 8: až 8 slepačích, 32 prepeličích, 8 husacích, 8 kačacích alebo 8 bažantích vajec.
  • Kapacita liahne na hydinu LUMIA 16: až 16 slepačích, 64 prepeličích, 16 husacích, 16 kačacích alebo 16 bažantích vajec.

Liahne inkubátory LUMIA majú súčasťou balenia otočné rošty s univerzálnymi lískami vhodnými na liahnutie prepelíc, kurčiat i liahnutie húsat. Čo to pre vás znamená? Či už sa rozhodnete liahnuť ktorýkoľvek druh hydiny, nemusíte sa báť, že by ste museli niečo dokupovať. Všetky druhy vajec je možné do roštov pohodlne umiestniť.

Akým spôsobom je riešené otáčanie vajec v liahňach LUMIA?

Kvalitná liahen LUMIA ponúka možnosť automatického otáčania vajec. Automatická liaheň otáča vajciami umiestnenými v otočnom rošte v 1 hodinovom intervale. Po vybratí roštu Vám liaheň na kurčatá slúži aj ako doliaheň hydiny.

Ako je možné kontrolovať teplotu a vlhkosť v liahni LUMIA?

  • Ukazovateľ teploty - Inkubátory majú prehľadný displej, pomocou ktorého si ľahko skontrolujete aktuálnu teplotu v liahni.
  • Ukazovateľ vlhkosti - Liahne na hydinu nemajú vlastný zabudovaný vlhkomer. Pre sledovanie vlhkosti v liahni je potrebné zakúpiť buď externý vlhkomer alebo automatický zvlhčovač SIRIO. Automatické liahne s označením LUMIA EXPERT majú automatický zvlhčovač s ukazovateľom vlhkosti súčasťou balenia.

Ako na reguláciu teploty u liahne LUMIA?

Vo výbave liahne kurčiat nechýba regulácia teploty, ktorú je možné nastaviť s presnosťou na 0,1 ° C v rozmedzí od 30 do 40°C. Teplotu v liahni si môžete jednoducho nastaviť presne podľa svojich potrieb, pomocou tlačidiel umiestnených pod digitálnym displejom. Optimálna teplota pri liahnutie hydiny je cca 37,7°C.

Ako na reguláciu vlhkosti u liahne LUMIA?

  • Ručný - Vlhkosť sa u liahne LUMIA AUTOMATIC reguluje ručne za pomocou dolievanie vody do vonkajších nádržiek, ktoré odvádza vodu do kanálikov v spodnej časti liahne. Voda sa po naplnení kanálikov samovoľne odparuje, a tým dosiahnete požadovanú vlhkosť pri liahnutí kačíc, husí a inej hydiny. Voda sa pri liahnutí dolieva iba do jednej nádržky u hrabavej hydiny a do oboch pri liahnutí vodnej hydiny. Pri doliahnutí hydiny, kedy je potrebné zabezpečiť väčšiu vlhkosť, sa voda nalieva do oboch nádržiek, ale tiež do prostredného kanálika, ktorý sa pridáva ručne cez vnútornú časť liahne. Vďaka systému vonkajších nádržiek nemusíte liaheň pre papagáje pre dolievanie vody otvárať.
  • Automatická - Liaheň s názvom LUMIA EXPERT je plne automatická liaheň, takže samozrejme i vlhkosť je regulovaná automaticky. Liahne inkubátory sú vybavené externým zvlhčovačom vzduchu SIRIO, na ktorom si iba nastavíte požadovanú vlhkosť v rozsahu od 40 do 75% a potom si už automatický zvlhčovač reguluje vlhkosť podľa nastavených hodnôt. Automatický zvlhčovač je možné dokúpiť ku všetkým druhom liahňou LUMIA. Pri doliahnutí hydiny, kedy je potrebné zabezpečiť väčšiu vlhkosť, sa voda nalieva do prostredného kanálika, ktorý sa pridáva ručne cez vnútornú časť liahne.

Aké sú možnosti pri čistení a údržbe inkubátora LUMIA?

So spracovaním kvalitnej liahne LUMIA si dal výrobca naozaj záležať. Inkubátory sú vyrobené zo špeciálneho polyméru, ktorý zaisťuje zvýšenú tepelnú izoláciu, vysokú odolnosť a navyše znižuje tvorbu škodlivých baktérií. Umelé liahne sa veľmi ľahko čistia, a tak údržba a dezinfekcia všetkých vnútorných častí vrátane ventilátora a vyhrievacieho telesa po každom čistení zaberie len chvíľku.

Odporúčania predajca

Ak stále váhate, prečítajte si na internete recenzie liahne LUMIA a budete prekvapení, ako sú ostatní zákazníci s týmito inkubátormi spokojní. Ak si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tú najlepšie liaheň pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?