Potreby pre dobytok

Najpredávanejšie

miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
€25,99 –7 %
Pôvodne: €25,99  (–7 %)
€23,99
pasova zaves z pvc kompletni sada kerbl 130x225 cm 02
€132,99 –6 %
Pôvodne: €132,99  (–6 %)
€124,99
5 položiek celkom
miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
€25,99 –7 %
€23,99

Misková napájačka pre dobytok a kone, s tlačným jazykom, liatinová práškovo lakovaná, s objemom 1,45 l, rozmery 20,5x25,5x17 cm. Doprajte svojim zvieratám pohodlný...

Kód: 0825
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 40l jednomistna 01
ZADARMOZADARMO €539,99 –1 %
€529,99

Loptová napájačka pre 10-15 ks dobytka alebo koní, jednomiestna, nezámrzná s dvojitou izoláciou, objem 40l, rozmery 60x70x52,5 cm. Túto napájačku Vám môžeme len...

Kód: 0820
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 100l dvoumistna 01
ZADARMOZADARMO €739,99 –1 %
€729,99

Loptová napájačka pre 20-30 ks dobytka, koní, dvojmiestna, nezámrzná s dvojitou izoláciou, objem 100l, rozmery 108,5x70x52,5 cm. Túto napájačku Vám môžeme len...

Kód: 0819
pasova zaves z pvc kompletni sada kerbl 130x225 cm 02
€132,99 –6 %
€124,99

Pásový ochranný záves z PVC a nerezovej ocele, do stajní a prevádzok, proti prachu, vode a prievanu, celkový rozmer 130x225 cm. Doprajte zvieratám pohodlie v...

Kód: 0826
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
€104,99 –8 %
€95,99

Pružinové škrabadlo pre dobytok, kone, nastaviteľná horizontálna kefa, s kovovým držadlom, s rozmerom kefy 50x10 cm. Chceli by ste dopriať svojim dojniciam alebo...

Kód: 0827

Chov hovädzieho dobytka je od nepamäti dôležitou súčasťou malých i väčších hospodárstiev. Veľkochovatelia aj malochovatelia hovädzieho dobytka chovajú kravy pre ich úžitkovosť ako je produkcia mlieka a produkcia mäsa. Hovädzie mäso je cenené pre svoj obsah bielkovín a dobré chuťové vlastnosti. Kravské mlieko je využívané nielen na priamu konzumáciu, ale aj na varenie, pečenie alebo na výrobu mliečnych produktov. Čo všetko ale obnáša chov hovädzieho dobytka a čo všetko je nutné zaistiť, aby sme mohli podojiť kravu alebo vykŕmiť býka? Nižšie si rozoberieme všetko potrebné na chov hovädzieho dobytka z našej širokej ponuky. Vyberajte potreby pre dobytok a uľahčte si chov dojníc alebo výkrm býkov.

#ShowMore#

Základné vybavenie stajne pre hovädzí dobytok

V každej stajni by mali byť základné potreby pre hovädzí dobytok, ktoré budú využívané na dennej báze, ako sú kŕmenie kráv, napájanie, podstielka a ďalšie. Ktoré potreby budete teda potrebovať? 

  • Kŕmny žľab alebo krmelec pre dobytok - vo väčších prevádzkach sa využíva kŕmny stôl. Krmelec pre kravy a býky je nevyhnutný pokiaľ skrmujeme krmivo vlhšie alebo sypké, ako je siláž, senáž alebo rôzne kŕmne šroty. Kŕmny žľab využijete v stajniach, kde je menej miesta, alebo pokiaľ chcete zaistiť lepšiu hygienu kŕmenia kráv na pastve. Ľahko sa čistí a jednoducho ho naplníte. Do krmelca môžete tiež umiestniť minerálny liz pre kravy. 
  • Jasle na seno, sieťka na seno, kŕmne kruhy pre dobytok - sú nevyhnutnou súčasťou každej stajne na dobytok. Kŕmenie kráv by malo zahŕňať aj suchú zložku ako je seno, alebo kŕmna slama, ktorá je dôležitá pre ich trávenie. Odporúčame jasle umiestniť v stajni nad kŕmny žľab, aby mali kravy prístup ako k siláži, tak k senu na jednom mieste. Ak máte kravy alebo býky na pastve, jasle na seno by mali byť chránené proti dažďu a vlhku, aby nedošlo k znehodnoteniu sena. Kravy na pastve môžu teda využiť kŕmne kruhy. 
  • Napájačky - napájačky pre hovädzí dobytok sa vyrábajú v najrôznejších prevedeniach. Na výber máte hladinové napájačky pre hovädzí dobytok, jazykové napájačky pre hovädzí dobytok, kolíkové napájačky pre hovädzí dobytok, loptové napájačky pre hovädzí dobytok, napájacie žľaby pre hovädzí dobytok, a ak máte kravy na pastve, oceníte vyhrievané napájačky pre hovädzí dobytok, pastierske nádrže pre hovädzí dobytok a pastierske napájačky pre hovädzí dobytok. 
  • Ohrady pre hovädzí dobytok a stajňové zábrany - správne rozloženie stajne môže prispievať k pohode zvierat. Pokiaľ je stajňa pre dobytok iba jeden veľký prázdny priestor, môžeme ho rozdeliť na niekoľko menších ohrád, ktoré môžeme využiť pre otelené kravy, gravidné kravy, zaprahnuté kravy a kravy v laktácii, alebo od seba oddeliť býky na výkrm. 

Potreby na dojenie kráv 

V našej ponuke môžete najesť najrôznejšie potreby na dojenie kráv. Nájdete u nás dojičky pre malochovateľov, vybavenie na ručné dojenie kráv a tiež ďalšie pomôcky, ako sú utierky na vemená, dezinfekcia vemien, čističe na vemená, dezinfektory strukov, balzamy na vemená a iné. Nájdete u nás aj pomôcky na detekciu zápalu vemena. 

Starostlivosť o teľatá 

Teľatá sú v chove hovädzieho dobytka veľmi dôležité, pretože práve z nich vyrastú dojnice alebo statní býci. Preto je dobré sa o ne vhodne starať už od narodenia a poskytnúť im vhodné podmienky pre rast a vitalitu. Nižšie si rozoberieme, ako by mala vyzerať starostlivosť o teľatá a čo na to potrebujeme. 

  • Búda pre teľatá a boxy pre teľatá - pokiaľ nemáme teľatá spolu s kravami na pastve a je nutné ich oddeliť od kravy, bude sa Vám hodiť búda pre teľatá s ohrádkou. Vo veľkochovoch hovädzieho dobytka sa búdičky pre teľatá využívajú bežne a poskytujú nielen čisté a suché zázemie, ale aj menší vonkajší výbeh pre teľatá, ktorý im zaistí dostatok sociálneho kontaktu. Teľatá majú už po narodení dobrú termoreguláciu. Boxy pre teľatá je možné využiť aj v stajniach, kde budú mať bezpečné zázemie. 
  • Fľaše pre teľatá, vedierka pre teľatá a cumlíky pre teľatá - to všetko budete potrebovať hneď po narodení teliat. Už do pár hodín po pôrode je nutné, aby teľa vypilo mledzivo od kravy a aby ste mali istotu, je lepšie podať ho z fľaše pre teľatá. Niekoľko dní budete môcť používať fľašu pre teľatá s cumlíkom, alebo môžete použiť vedierko pre teľatá s cumlíkom. Vyberajte vedierka pre teľatá aj fľaše pre teľatá z našej širokej ponuky a vyberajte aj cumlíky pre teľatá rôznych tvarov a veľkostí podľa účelu. 
  • Žľaby pre teľatá, kŕmidlá a jasle na seno - postupom času prechádzajú teľatá na tuhú stravu a je vhodné mať na to vhodný žľab pre teľatá alebo vhodné jasle na seno pre teľatá. 
  • Odrohovanie teliat - je nevyhnutnou súčasťou stádového chovu hovädzieho dobytka. Odrohovanie teliat sa vykonáva ešte pred začiatkom rastu rohov. Do budúcna budú mať kravy a býky jednoduchší prístup ku kŕmnemu stolu, alebo sa zníži riziko poranenia na minimum. 
  • Značenie teliat - každé teľa by malo byť označené príslušným číslom a zaregistrované v registri zvierat. K tomu slúžia ušné známky pre hovädzí dobytok, v našej ponuke nájdete nielen ušné známky, ale aj kliešte na ušné známky.

Odporúčanie predajcu 

Pokiaľ si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tie najlepšie produkty pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?