Inseminácia prasiat

Najpredávanejšie

autoinseminator pro prasnice kerbl a i buddy 01
€22,99 –8 %
Pôvodne: €22,99  (–8 %)
€20,99
kanci pach pro zjistovani rije kerbl 250 ml 01
€15,99 –12 %
Pôvodne: €15,99  (–12 %)
€13,99
2 položiek celkom
autoinseminator pro prasnice kerbl a i buddy 01
€22,99 –8 %
€20,99

Autoinseminátor pre prasnice a prasničky, s ľahkým plastovým držiakom a kotviacim hákom na pipete, farba žltá. Hľadáte vhodný spôsob ako ľahko a rýchlo...

Kód: 0875
kanci pach pro zjistovani rije kerbl 250 ml 01
€15,99 –12 %
€13,99

Kančí pach v spreji, na detekciu ruje u prasníc a povzbudenie váhavých kancov, na aplikáciu na zvieratá, s objemom 250 ml. Pokiaľ nemáte v chove ošípaných...

Kód: 0874

Inseminácia prasníc je proces umelého oplodnenia prasníc pomocou spermií ošípaných. Inseminácia prasníc umožňuje chovateľom zlepšiť genetiku svojho stáda a dosiahnuť požadované vlastnosti u potomstva, čo je dôležité pre efektívny a úspešný chov ošípaných. V našej ponuke preto nájdete všetko potrebné, aby inseminácia prasníc prebehla bez problémov. 

#ShowMore#

Postup od odberu spermií až po obdobie po inseminácii

  1. Kančí ejakulát a jeho odber: Sperma sa obvykle získava od vybraných kancov, ktorí majú požadované genetické vlastnosti a sú považovaní za vhodné na reprodukciu. Na to Vám poslúžia odberné nádoby, umelé vagíny, atrapy a elektrické stimulátory, ktoré nájdete v našej ponuke.

  2. Uchovanie diviačieho ejakulátu: Ejakulát sa potom uchováva a môže byť buď čerstvý alebo mrazený, aby sa predĺžila jeho životnosť a umožnilo jednoduchšie použitie pri inseminácii. V našej ponuke nájdete nádobky na skladovanie, nádoby na tekutý dusík, pejety, formy na pelety, a ďalšie. 

  3. Inseminácia prasníc: Inseminácia môže byť vykonaná rôznymi spôsobmi, vrátane priameho zavedenia spermií do maternice prasnice. To môže byť vykonané ručne alebo s pomocou špeciálneho zariadenia - autoinseminátor. V našej ponuke nájdete rôzne autoinseminátory, inseminačné pipety, inseminačné rukavice, lubrikačné gély, dezinfekcie a ďalšie. 

  4. Sledovanie a starostlivosť o prasnicu: Po inseminácii je dôležité sledovať prasnice a poskytnúť im zodpovedajúcu starostlivosť, aby sa zabezpečilo úspešné tehotenstvo a následné pôrody.

Nevyhnutná výbava na insemináciu

Inseminácia prasníc je veľmi citlivá úloha na hygienu aj prevedenie. Preto je nevyhnutné mať výbavu, ktorá Vám celý proces uľahčí. 

  • Nádobky na ejakulát, vrecká na ejakulát, tuby na ejakulát - slúžia na uchovávanie ejakulátu a následnú insemináciu, kedy sa uchytia na chrbát prasnice, aby jej obsah pomaly vytekal cez sondu/pipetu do prasnice. 
  • Inseminačná pipeta, spireta - v ponuke nájdete inseminačné pipety penové alebo pipety silikónové, ktoré sú ohybné a ľahko sa prispôsobia. Môžete si vyberať z rôznych zakončení pipiet. Špirálové zakončenie sa nazýva spireta a napodobňuje tvar diviačieho penisu, alebo zakončenie prechodkou v tvare špuntu, ktorý zabraňuje vytekaniu ejakulátu. 
  • Inseminačné rukavice - sú dôležité na zabezpečenie hygieny pri inseminácii, v ponuke nájdete rôzne druhy podľa vašich preferencií. 
  • inseminačný lubrikačný gél - dôležitá súčasť inseminácie pre ľahké zavádzanie dávok bez poranenia prasnice. Používame najviac lubrikačný gél na báze vody, ktorý nie je spermicídny. Dajte si pozor, aby ste nepoužívali iné lubrikačné gély určené na vyšetrenie, ktoré môžu spermie zahubiť. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?