4 položiek celkom
miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
€23,99

Misková napájačka pre dobytok a kone, s tlačným jazykom, liatinová práškovo lakovaná, s objemom 1,45 l, rozmery 20,5x25,5x17 cm. Doprajte svojim zvieratám pohodlný...

Kód: 0825
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 40l jednomistna 01
ZADARMOZADARMO
€529,99

Loptová napájačka pre 10-15 ks dobytka alebo koní, jednomiestna, nezámrzná s dvojitou izoláciou, objem 40l, rozmery 60x70x52,5 cm. Túto napájačku Vám môžeme len...

Kód: 0820
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 100l dvoumistna 01
ZADARMOZADARMO
€729,99

Loptová napájačka pre 20-30 ks dobytka, koní, dvojmiestna, nezámrzná s dvojitou izoláciou, objem 100l, rozmery 108,5x70x52,5 cm. Túto napájačku Vám môžeme len...

Kód: 0819
Kerbl zavesny zlab na vodu 42l 06
€103,99

Plastový žľab na vodu, závesný, pre dobytok, kone, ovce a kozy, objem 42 litrov, obojstranný plavákový ventil, rozmery 100 x 35x 24 cm. Ak zháňate žľab na vodu, s...

Kód: 0870

V našej ponuke nájdete napájačky pre dobytok, ktoré patria do základnej výbavy každej stajne alebo kravína. U nás si vyberiete napájačky podľa umiestnenia aj podľa tvaru alebo účelu. Ponúkame loptové napájačky pre dobytok, miskové napájačky pre dobytok, hladinové napájačky s plavákom aj korytá pre dobytok, alebo aj napájadlá pre kravy na pastvine. Ako vybrať vhodnú napájačku? Nižšie si rozoberieme funkčnosť jednotlivých napájačiek pre hovädzí dobytok a ich využitie. 

#ShowMore# 

 Napájačky pre dobytok a delenie podľa umiestnenia

Napájačky pre hovädzí dobytok môžeme rozdeliť podľa umiestnenia na dve kategórie, ktoré to sú? 

  • Stajňové napájačky pre dobytok - sú menšie, s jednoduchou miskou a stláčacím jazykom alebo hladinovým plavákom. V kravínoch môžete tiež nájsť korytové žľaby, ktoré sú výklopné a jednoducho ich vyčistíte, alebo v nich vymeníte vodu. 
  • Pastovné napájačky pre dobytok - predstavujú dva varianty napájačiek, otvorené korytové napájadlá pre kravy, alebo loptové napájačky pre dobytok, ktoré bránia znečisteniu vody riasami a zamŕzaniu hladiny pri mrazoch. 

Napájačky pre dobytok a delenie podľa typu

Napájačky pre dobytok majú rôzne tvary a prevedenia, podľa ktorých môžete voliť nielen systém napájania, ale aj pre koľko kráv sú určené. 

  • Miskové napájačky - sú určené najčastejšie pre kravíny a stajne. Fungujú na princípe stláčacieho jazyka, ktorý po zatlačení mulcom napustí vodu do misky. Z jednej napájačky sa v daný okamih môže napiť jedna krava, tým sa zabraňuje znečisťovaniu napájačky a každá krava tak dostane čistú dávku vody. Navyše sa zabraňuje zbytočnému plytvaniu vody. 
  • Hladinové napájačky s plavákom - udržujú stálu vodnú hladinu v napájačke. Akonáhle sa krava napije, hladina klesne spolu s plavákom, ktorý otvorí ventil s vodou. Pri dopúšťaní vody sa hladina s plavákom dvíha až je prívod vody úplne uzavretý. Nevýhodou môže byť väčšie znečistenie napájačky, kedy sa čistá voda mieša s vodou znečistenou od mulky kravy. 
  • Korytové napájačky pre dobytok - slúžia pre viac kráv naraz, pravidelne sa dopúšťajú a môžete ich vďaka mechanizmu otočiť, vyliať vodu a vyčistiť celé koryto. 
  • Pastovné napájadlá pre kravy - slúžia pre veľké stáda kráv, sú otvorené a je možné ich napojiť na prívod vody. Napájadlá väčšinou disponujú plavákovým ventilom, ktorý dopúšťa do nádrže vodu. 
  • Loptové napájačky pre dobytok - sa skvele hodia na pastviny pre stáda, ktoré sú celoročne vonku, pretože zabraňujú zamŕzaniu vodnej hladiny a tiež rastu rias. Väčšina je zároveň vyhrievaná a tak si vďaka loptovému ventilu skvele udržujú teplo. Keď krava príde k napájačke, jednoducho potlačí mulcom loptu a dostane sa k vodnej hladine. 

Odporúčanie predajcu

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného produktu priamo po Vás, neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám poradíme s výberom. 

Potrebujete poradiť alebo objednať?