8 položiek celkom
REAL 49 AUTOMATIC obr1
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO €275,99 –6 %
€258,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 49 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Ak hľadáte kvalitnú liaheň na kurčatá,...

Kód: 0221
REAL 24 AUTOMATIC obr1
+ Darček zdarma
€209,99 –5 %
€197,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 24 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Ak hľadáte univerzálnu liaheň na...

Kód: 0218
Automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO obr1
€176,99 –11 %
€155,99

Automatický zvlhčovač vzduchu, vhodný k inkubátorom REAL a LUMIA, s digitálnou reguláciou vlhkosti od 40 do 75%, s vlhkomerom. Pokiaľ už Vás nebaví ručné dolievanie vody pre...

Kód: 0227
REAL 49 EXPERT obr1
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO €433,99 –7 %
€399,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 49 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty (30-40°C) a vlhkosti. Jedná sa o plne automatickú liaheň na...

Kód: 0222
REAL 24 EXPERT obr1
+ Darček zdarma
ZADARMOZADARMO €354,99 –8 %
€324,99

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 24 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty (30-40°C) a vlhkosti. Ak si prajete menšie plne automatickú...

Kód: 0219
REAL 24 SEMI AUTOMATIC obr1
+ Darček zdarma
€176,99

Liaheň na hydinu, poloautomatické otáčanie, na 24 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Jedná sa o osvedčenú veľmi...

Kód: 0217
REAL 49 SEMI AUTOMATIC obr1
+ Darček zdarma
€216,99 –9 %
€196,99

Liaheň na hydinu, poloautomatické otáčanie, na 49 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Kúpou tejto kvalitnej liahne na...

Kód: 0220
BRAND DTH
€9,99 –20 %
€7,99

Ku meranie teploty v prostredí od -50 °C do 70 °C a meranie vlhkosti v prostredí od 10% do 99%. Teplomer a vlhkomer je vybavený prehľadným LCD displejom s obnovou dát po 10...

Kód: 0282

Túžite po univerzálnej liahni pre domáce liahnutie? Splňte si sen a kúpte si prvotriednú liaheň na vajcia Real. Liahne - inkubátory máme spravidla skladom, odosielame do 24 hodín a v prípade potreby Vám radi poradíme, ako vybrať liaheň na hydinu presne pre Vás.

#ShowMore#

Pre aké druhy hydiny je liaheň na vajcia REAL vhodná?

S liahňou Real vyliahne naozaj všetko, na čo si len spomeniete. Inkubátor je navrhnutý k liahnutí kurčiat, prepelíc, ​​jarabíc, liahnutie kačíc, husí, holubov a dokonca aj exotického vtáctva či dravcov. Tým však jeho výhody nekončia -domácu liaheň vajec môžete samozrejme využiť aj ako doliaheň hydiny.

Aká veľká je kapacita liahne REAL?

Kvalitné liahne značky REAL sú vyrábané v dvoch veľkostiach. Liaheň kurčiat s označením REAL 24 je určená pre 24 slepačích vajec a liahne, ktoré majú v názve REAL 49 pojmú až 49 slepačích vajec. Aká je kapacita týchto liahní pre ďalšie druhy hydiny?

  • Kapacita umelé liahne REAL 24: až 24 slepačích, 96 prepeličích, 24 husacích, 24 kačacích alebo 24 bažantích vajec.
  • Kapacita domáci liahne REAL 49: až 49 slepačích, 196 prepeličích, 49 husacích, 49 kačacích alebo 49 bažantích vajec.

Nesmiernou výhodou tejto liahne je, že v nej zvládnete liahnutie prepelíc, kurčiat i liahnutie husí bez nutnosti čokoľvek dokupovať. Otočný rošt v liahni je totiž vybavený unikátnymi liskami vhodnými pre všetky veľkosti vajec.

Akým spôsobom je riešené otáčanie vajec v liahňach REAL?

  • Poloautomatické otáčanie vajec - Medzi liahne inkubátory s poloautomatickým otáčaním patria typy REAL 49 a REAL 24. Ak si vyberiete tento typ umelej liahne, bude potrebné vajcia umiestnené v otočnom rošte otáčať aspoň 2x denne jednoduchým pohybom páčky. Po vybratí roštu Vám liaheň na vajcia slúži aj ako doliaheň hydiny.
  • Automatické otáčanie vajec - Ak sa nechcete starať o otáčanie vajec, bude pre Vás lepšou voľbou liaheň REAL, ktorá má v názve AUTOMATIC či EXPERT. Tieto automatické liahne vajcia pravidelne otáčajú pomocou motorčeku a vy na ne môžete prestať myslieť. Po vybratí roštu Vám liaheň vajec slúži aj ako doliaheň hydiny.

Ako je možné kontrolovať teplotu a vlhkosť v inkubátore REAL?

  • Ukazovateľ teploty - Liahne inkubátory REAL majú prehľadný displej, pomocou ktorého si ľahko skontrolujete, aká je aktuálna teplota v liahni.
  • Ukazovateľ vlhkosti - Liahne REAL v základnej výbave neobsahujú ukazovateľ vlhkosti. Ak chcete aktuálnu vlhkosť v liahni sledovať máte dve možnosti. Zakúpiť si externý vlhkomer alebo automatický zvlhčovač SIRIO. Liahne na hydinu REAL s označením EXPERT už majú automatický zvlhčovač s ukazovateľom vlhkosti súčasťou balenia.

Ako na reguláciu teploty u liahne REAL?

Teplotu je v týchto inkubátoroch možné regulovať v rozsahu od 30 do 40°C s presnosťou na 0,1°C. Teplota v liahni sa nastavuje úplne intuitívne pomocou prehľadného ovládacieho panelu pod digitálnym displejom. Môžete si ju nastaviť presne podľa svojich potrieb a podmienok v miestnosti, kde bude liahnutie kurčiat, prepelíc, ​​kačíc či inej hydiny prebiehať. Optimálna teplota pri liahnutí hydiny je cca 37,7°C.

Ako na reguláciu vlhkosti u liahne REAL?

  • Ručné - Vlhkosť v liahní REAL sa bez externého zvlhčovače reguluje ručne za pomoci dolievania vody do vonkajších nádržiek, ktoré odvádzajú túto vodu do kanálikov v spodnej časti liahne. Voda sa po naplnení kanálikov samovoľne odparuje, a tým dosiahnete požadovanú vlhkosť pre liahnutie kačíc, husí aj iné hydiny. Voda sa pri liahnutí dolieva iba do jednej nádržky u hrabavej hydiny a do oboch pri liahnutí vodnej hydiny. Pri doliahnutí hydiny, kedy je potrebné zabezpečiť väčšiu vlhkosť, sa voda nalieva do oboch nádržiek, ale tiež do prostredného kanálika, ktorý sa pridáva ručne cez vnútornú časť liahne.
  • Automatická - Automatická liaheň na vajcia s označením EXPERT si vlhkosť reguluje automaticky. Požadovanú vlhkosť si jednoducho nastavíte na digitálnom displeji v rozsahu od 40 do 75% a potom už automatický zvlhčovač SIRIO pracuje za Vás. Automatický zvlhčovač je možné dokúpiť ku všetkým druhom liahní REAL. Pri doliahnutí hydiny, kedy je potrebné zabezpečiť väčšiu vlhkosť, sa voda nalieva do prostredného kanálika, ktorý sa pridáva ručne cez vnútornú časť liahne.

Aké sú možnosti pri čistení a údržbe liahne REAL?

Liahne inkubátory REAL sú vyrobené z veľmi kvalitného a odolného materiálu a pri údržbe sa ľahko dostanete do všetkých častí. Po každom liahnutí odporúčame liaheň na hydinu náležite vyčistiť v oblasti ventilátora, vyhrievacieho telesa a samozrejme aj v ostatných vnútorných častiach inkubátora.

Odporúčania predajcu

Ak stále váhate, prečítajte si na internete recenzie liahne REAL a budete prekvapení, ako sú ostatní zákazníci s týmito inkubátormi spokojní. Ak si stále neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme vybrať tú najlepšie liaheň pre Vaše potreby.

Potrebujete poradiť alebo objednať?