Presvetlovačka vajec na sliepky, kačice, husi CLEO OVOSCOP 230V

Kód: 0089
€16,99
SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Presvetlovačka vajec na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájanie na 230V. Ak plánujete domáci liahnutie kurčiat či kačíc, máme pre Vás super tip. Táto praktická prosvětlovačka je základnou pomôckou každého chovateľa. S jej pomocou môžete už po pár dňoch inkubácie pozorovať embryonálny vývoj kuriatok a tak rozlíšiť, ktorá vajcia sú vhodné pre liahnutie a ktorá nie. Prehliadačka vajec je vyrobená z veľmi kvalitného a odolného plastu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Presvetlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

Unikátna presvetlovačka vajec vhodná ku kontrole vajec v priebehu inkubácie. Prosvětlovačka je vybavená dostatočne silnú žiarovkou, ktorá presvieti škrupinu a Vy tak môžete jednoducho rozlíšiť, či sú Vaše násadové vajíčka oplodnené alebo nie. Presvetlovačka má praktický otvor, do ktorého vajce pri presvecovanie pohodlne uložíte. Kvalitná prehliadačka vajec je napájaná priamo z elektrickej energie na 230V, a tak nemusíte myslieť na výmenu batérií.

Pre aké druhy vajec je presvetlovačka vhodná
Presvetlovačka CLEO OVOSCOP má nad žiarovkou otvor, do ktorého pri presvetľovanie pohodlne usadíte slepačie a kačacie vajcia.

cleo ovoscop


Kontrola násadových vajec

Prvá kontrola oplodnenosti vajec prebieha na konci prvej tretiny liahnutia, teda u slepačích vajec je to 8 deň. Vajcia krátko presvietime tak, aby svetlo prenikalo cez škrupinu. V zdravom a oplodnenom vajci je krásne zreteľná cievnej štruktúra s postupne sa vyvíjajúcim embryom, na rozdiel od neoplozených vajec, ktorá zostávajú zakalená. Neoplodnené vajcia alebo uhynuté zárodky je potreba po presvietenie z liahne vyradiť. Kontrola vajec je veľmi dôležitým bodom domáceho liahnutia, pretože v prípade vyradenie týchto chybných vajec môže dôjsť k šíreniu chorôb v liahni a tým aj výraznému zníženiu liahnivosti vajec.

Oplozené vejce (2)


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDFPresvetlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo k liahnutiu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.23 kg
Potrebujete poradiť alebo objednať?