Ako vyhnať kuny z povaly

Kuna na povale dokáže narobiť poriadnu paseku. Všade zanecháva trus, zápach a hluk a pokiaľ sa zabýva kuna v streche, možno Vás neminie ani rozhryznutá izolácia. Ako si ale s touto mazanou šelmou s gráciou poradiť?
Kuna ve strese

Čo kuna na povale hľadá?

Kuna skalná hľadá predovšetkým na jeseň a cez zimu teplé útočisko, v ktorom by sa mohla zahniezdiť a tiež potravu. Kuna skalná je veľmi mrštné zviera a dokáže sa pretiahnuť aj malou škvírou. Akonáhle si raz túto škvrnu nájde, máme zarobené na veľký problém. Ako ale vôbec spoznať kunu pôde? Kuna si svoje teritórium značkuje výkalmi a výlučkami pachových žliaz, a tak ju často spoznáme už po čuchu. Kuna skalná je nočný tvor a predovšetkým v noci teda budete počuť, ako na pôde behá a vyhľadáva rôzne úkryty. Kuna je veľmi hravá šelma, ktorá má v oblibe rozhryzenie všetkého, čo ju príde do cesty. Nezastavia ju teda ani najrôznejšie káble či strešné izolácie.

Ako kuny z povaly vyhnať?

Rád a tipov, ako kunu z povaly vyhnať je veľa, fungovať však nemusí ani jedna. Kuna skalná je veľmi prispôsobivá a na všelijaké podnety si čoskoro zvykne a budete ju mať na pôde za pár dní späť. Čo kuny naozaj neznáša je hluk. Preto sú na trhu k dispozícii moderné elektronické zariadenia nazývajúce sa ultrazvukový odpudzovač čiže plašič kún.

 

Na akom princípe plašička kún funguje?

Plašiče kún vydávajú ultrazvukové signály, ktoré sú pre kuny obzvlášť nepríjemné a tak priestor, kam odpudzovač umiestnite rýchlo opúšťajú. Benefitom navyše je, že plašička kún vyženie z povaly aj myši a ďalšie hlodavce. Aby sa však kuna nevrátila, je potrebné zaobstarať si taký odpudzovač kún, ktorý automaticky mení kmitočet, a preto si kuny na nepríjemný zvuk nemôžu zvyknúť.

Ako umiestniť plašič na kuny?

Plašičku kún umiestnite najlepšie do rohu, s nasmerovaním na protiľahlý roh, aby signály dosahovali bez odrazenia, čo najďalej a mali ste tak pokrytý čo najväčší priestor. Odpudzovač kún buď položte na zem či inú plochu, alebo ho pripevnite pomocou praktického magnetického držiaka. Potom už stačí plašič kún zapnúť a zvyšok nechať na ňom.

Kuna na pude

Je použitie ultrazvukového plašiča bezpečné?

Ultrazvukové signály, ktoré prístroj vydáva sú pre ľudské ucho úplne bezpečné a na rozdiel od používania jedov či iných chemikálií je využitie plašiča pre človeka, ale aj domáce a hospodárske zvieratá neškodné. Len pre škrečky a morčatá môže byť ultrazvukový signál nepríjemný, a preto nie je vhodné tieto zvieratá v ošetrovanom priestore chovať. Ultrazvukový plašič kún ponechajte zapnutý aj potom, čo kuny priestor opustia, aby ste predchádzali ich prípadnému návratu.

 

Pokiaľ si neviete rady s výberom vhodného plašiča kún, môžete sa inšpirovať v článku, ako vybrať odpudzovač čiže plašič kún.


SÚVISIACI TOVAR

Potrebujete poradiť alebo objednať?

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie