Automatická liaheň na vajcia PL MASCHINE MIDI100FSK

Kód: 0770
€399,99
SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 100 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, regulácia teploty 26-42°C, ručná regulácia vlhkosti. Jedná sa o unikátnu liaheň svojim konštrukčným prevedením a intuitívnym ovládaním. Táto liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty s výborným pomerom ceny a výkonu má skvelé výsledky liahnutia. V tejto praktickej liahni vyliahne naozaj každý a dokonca funguje skvele aj ako doliaheň. Celý proces liahnutia budete mať pod kontrolou vďaka priehľadnému okienku a digitálnemu displeju vyberateľnej riadiacej jednotky, na ktorom je možné pohodlne sledovať a nastavovať teplotu v liahni. Otočný rošt liahne a motoriek budú za Vás v pravidelných intervaloch otáčať vajíčka. Najväčším plusom liahne je materiál z ktorého je vyrobená. Box liahne je vyrobený z izolačných sendvičových panelov s vynikajúcou tepelnou izoláciou, drží stabilné podmienky vo vnútri liahne a tým sa zlepšuje aj liahnivosť vajec. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatická liaheň na vajcia PL MASCHINE MIDI100FSK

Automatická liaheň na vajcia na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny, skvelé izolačné vlastnosti, automatické otáčanie vajec, kapacita 100 slepačích vajec, s digitálnou reguláciou teploty, od 26°C do 42°C, s manuálnou reguláciou vlhkosti, s teplomerom, v balení adaptér do siete.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 712 185 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis. 

Klady 

 • Skvelý pomer ceny a výkonu 
 • Teplotu si môžete zvoliť podľa chuti od 26 až po 42°C
 • Automatické otáčanie vajíčok Vám uľahčí prácu
 • Kvalitný a odolný tepelnoizolačný materiál
 • Môžete ju umiestniť aj do miestnosti s nižšou teplotou 16°C 
 • Ľahko prenesiete na miesto podľa ľubovôle 
 • Vhodná aj pre začiatočníkov vďaka podrobnému slovenskému návodu 

Zápory

 • Zatiaľ sme žiadne nenašli


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny

kapacita-HU100FSK-MIDI100FSK_SK

- uvedené kapacity sú orientačné a závisia od veľkosti vajíčok.

Vlastnosti materiálu liahne 

Liaheň je vyrobená z najlepších izolačných materiálov na trhu. Inkubačný box tvoria izolačné sendvičové panely, ktoré sú navyše pokryté PVC doskou pre väčšiu odolnosť. Hrúbka steny liahne je 2 cm. Vynikajúca tepelná izolácia je nevyhnutnou súčasťou tejto kvalitnej a spoľahlivej liahne. Horný a spodný diel liahne do seba skvele zapadajú a zabránia sa tým netesnostiam a prúdeniu vzduchu a preto je vnútro liahne oveľa lepšie izolované od okolitého prostredia. 

Otáčanie vajec 

Vy sa nemusíte o nič starať, pretože systém otáčania je plne automatický a skvele simuluje správanie kvočky sediace na vajciach. Do roštu s univerzálnymi lieskami môžete dať vajíčka od prepeličích až po kačacie. Husacie vajcia možno liahnuť naležato na mriežke doliahne a otáčať ich ručne. Motorček otočného roštu funguje na princípe pomalého otáčania, každých 6 minút motorček pootočí vajcia o kúsok. Jeden cyklus otočenia zľava doprava a späť trvá 2 hodiny. 

lihen-na-vajcia-midi-100fsk_03-text

Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a regulovať v rozsahu od 26 do 42°C digitálne na elektronickej riadiacej jednotke. Jednotka je vybavená digitálnym displejom s ukazovateľom teploty, ktorý je dobre čitateľný aj v šere. Tlačidlá pre potrebné nastavenie teploty v liahni sú prehľadné a tak pre Vás bude ovládanie jednotky jednoduché a intuitívne. Navyše jednoducho spoznáte, kedy jednotka hreje vďaka ukazovateľu ohrevu, ktorým je LED dióda. 

lihen-na-vajcia-midi-100fsk_01-text

Nastavenie a kontrola vlhkosti

Regulácia vlhkosti je viac ako jednoduchá. Vkladací diel s kanálikmi na vodu, zložený z dvoch častí, sa do liahne jednoducho vkladá a ľahko sa čistí. Stačí opláchnuť vodou, vydezinfikovať a vložiť späť do liahne. Potom už bude Vašou jedinou úlohou pravidelne dopĺňať vodu do kanálikov, aké ľahké. Vlhkosť si môžete ľubovoľne regulovať podľa svojich potrieb nalievaním vody do kanálikov alebo aj vyfukovacím otvorom na vrchu liahne. Čím viac bude otvor uzavretý, tým vyššia bude vlhkosť, čím viac bude otvorený, tým viac vzduchu sa vyfúkne a vlhkosť klesne.  

odnímateľne-dno-liehne-hu140sk-hu140fsk-raptor140_02

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosť nájdete v návode.

Obsah balenia: 

 • polystyrénový box zložený z hornej a spodnej časti
 • riadiaca jednotka SK 75F s adaptérom, ktorá sa zasunie do otvoru v hornej časti liahne 
 • Otočný rošt s motorčekom, ktorý sa pripojí na riadiacu jednotku 
 • odnímateľný diel s kanálikmi na vodu zložený z dvoch častí
 • mriežka na doliahnutie
 • návod na obsluhu 

 

Ukážka z praxe

ukážka-z-prax-100 

Návod na obsluhu na stiahnutie:
PDF s logom A1Automatická liaheň na vajcia PL MASCHINE MIDI100FSK

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne PL MASCHINE
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 15 kg
1. Typ liahne: Domáca - stolná
2. Kapacita liahne - slepačie vajcia: 82 - 180
3. Spôsob otáčanie vajec: Automatické
4. Účel využitie: Liaheň a doliaheň
5. Teplomer: Áno
6. Regulácia teploty: Áno
7. Vlhkomer: Nie
8. Regulácia vlhkosti: Ručná
Kapacita bez otočného roštu: 100 slepačích vajec
-: 100 kačacích vajec
--: 117 bažantích vajec
---: 234 prepeličích vajec
----: 42 husacích vajec
Otáčanie vajec: Automatické otáčanie
Alarm teploty a vlhkosti: Nie
Regulácia teploty: Áno - digitálne
Rozsah teploty: 26°C - 42°C
Ukazovateľ teploty: Áno - s presnosťou na 0,1°C
Regulácia vlhkosti: Áno - manuálne
Rozsah vlhkosti: 55-65% s vodou v 3 nádržkách
-----: 70-80% s vodou v 5 nádržkách
Ukazovateľ vlhkosti: Nie
Priemerný dodávaný príkon: 25W
Maximálny dodávaný príkon: 75W
Napájacie napätie: 230 V
Rozmery: 65x60x30cm
Potrebujete poradiť alebo objednať?