Liaheň na vajcia CLEO 5 + DARČEK - digitálny teplomer s vlhkomerom v hodnote 7,99 €

Kód: 0016
€73,99 –23 %
CLEO 5 obr1
€73,99 –23 % €56,89
OBJEDNANÉ OD DODÁVATEĽA
Možnosti doručenia

Liaheň na hydinu, jednoduché ručné otáčanie, na 60 slepačích vajec, bez teplomera a vlhkomera, regulácia teploty 35-40°C. Začnite s liahnutím s touto liahňou na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty. Táto praktická liaheň je výborná aj na doliahnutie hydiny, pretože zaisťuje ideálne podmienky na to, aby si hydina našla tú najvhodnejšiu cestu von zo škrupiny. Liahnutie v tejto liahni je veľmi jednoduché. Budete sa starať iba o udržiavanie vlhkosti v liahni, pomocou dolievania vody do spodných kanálikov a o otáčanie vajec. To je potrebné vykonávať v pravidelnom intervale, ideálne 2x denne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Liaheň CLEO 5

Liaheň na vajcia vhodná k liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny, s manuálnym (ručným) otáčaním, kapacita 60 slepačích vajec, možnosť prikúpiť otočný rošt, s manuálnou reguláciou teploty od 35 do 40 ° C, s manuálnou reguláciou vlhkosti, bez teplomera, bez vlhkomera.

Pokiaľ chcete mať neustále prehľad o hodnotách teplôt a vlhkosti, tak pre Vás máme prekvapenie. K tejto skvelej liahni od nás dostanete DARČEK v podobe digitálneho teplomera a vlhkomeru! Liahnutie bude pre Vás hračka!

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Naviac v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 712 185 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny

Kapacita liahne CLEO 5, T, TH

Kapacita bez otočného roštu:  60 slepačích, 120 prepeličích, 30 husacích, 50 kačacích, 70 bažantích vajec.

*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na slepačie vajcia:  41 slepačích vajec alebo 41 kačacích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na bažantie vajcia: 41 bažantích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na prepeličie vajcia: 74 prepeličích vajec.


Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálneho otáčania vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol v hydinu.
Systém otáčania vajec CLEO 5
Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 35 do 40°C za pomoci manuálneho regulátora u elektronickej riadiacej jednotky. Aktuálna hodnota teploty v liahni sa kontroluje pomocou externého teplomera, ktorý obdržíte ako darček, pri zakúpen tejto liahne. Panel je vybavený na ľavom boku otočným regulátorom pre potrebné nastavenie teploty v liahni.

Ukazovateľ teploty a vlhkosti CLEO 5


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa robí pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahni sa kontroluje pomocou externého vlhkomeru, ktorý obdržíte ako darček pri zakúpení tejto liahne. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku.
Regulácia vlhkosti CLEO 5

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

Inkubácia vajec u liahne CLEO

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia CLEO 5

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne CLEO
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3.25 kg
1. Typ liahne: Domáca - stolná
2. Kapacita liahne - slepačie vajcia: 51 - 82
3. Spôsob otáčanie vajec: Ručné
4. Účel využitie: Liaheň a doliaheň
5. Teplomer: Nie
6. Regulácia teploty: Áno
7. Vlhkomer: Nie
8. Regulácia vlhkosti: Ručná
Kapacita bez otočného roštu: 60 slepačích vajec
-: 50 kačacích vajec
--: 70 bažantích vajec
---: 120 prepeličích vajec
----: 30 husacích vajec
Otáčanie vajec: Manuálne - podľa vašich možností
Alarm teploty a vlhkosti: Nie
Regulácia teploty: Áno - manuálne
Rozsah teploty: 35 - 40oC
Ukazovateľ teploty: Nie
Regulácia vlhkosti: Áno - manuálne
Rozsah vlhkosti: Nie
Ukazovateľ vlhkosti: Nie
Priemerný dodávaný príkon: Neuvedené od výrobcu
Maximálny dodávaný príkon: 110 W
Napájacie napätie: 230 V, 50HZ
Rozmery: 42 x 42 x 29 cm
Potrebujete poradiť alebo objednať?