Automatické otváranie a zatváranie kurína CHICKEN GUARD PRO - časovač, svetelný senzor, nosnosť až 2kg

Kód: 0524
3 ročná záruka
€159,99
SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Automatické otváranie a zatváranie kurína, časovač, svetelný senzor, váha dvierok do 2 kg, do teploty -20°C, napájanie batérie/USB/DC. Pokiaľ hľadáte užitočného pomocníka, ktorý sa úplne za Vás postará o otváranie a zatváranie kurína, potom máme pre vás skvelý tip. Automatické dvierka Vám tak zaistia kľud a zároveň ochranu sliepok pred líškami a inými predátormi. Systém automatického otvárania disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, programovateľný časovač alebo funkcia automatického zastavenia dvierok. Tento otvárač kurína vybavený extra výkonným motorom zdvihne váhu dvierok až do 2 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia) a vďaka odolnému puzdru je vhodný aj do extrémnych poveternostných podmienok. Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami (súčasťou balenia) alebo priamo zo siete cez USB alebo DC 9/12 V kábel (napájacie káble nie sú súčasťou balenia).

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatické otváranie a zatváranie kurína  CHICKEN GUARD PRO

Automatické otváranie a zatváranie kurína so svetelným senzorom a časovačom. Jedná sa o najvýkonnejší kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierok do 2 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia). Prehľadný LCD displej a automatická kalibrácia dvierok zaisťujú intuitívne ovládanie jednotky. Zariadenie je vhodné až do teploty -20 °C.

Nastavenie zariadenia je naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č
. +421 944 712 185  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

✅ Klady 

 • Jednoduché ovládanie zvládne naozaj každý 
 • Prehľadný displej a praktické tlačidlá uľahčia nastavenie 
 • Môžete kombinovať rôzne módy otvárania a zatvárania  
 • Vďaka ručnému ovládaniu otvorte, alebo zatvorte dvierka, kedy potrebujete aj mimo nastaveného času 
 • Automatické zastavenie pri detekcii zvieraťa pod dvierkami
 • K modulu môžete pripevniť vlastné dvierka až do 2 kg
 • Na výber z viacerých možností napájania 

❌ Zápory

 • Zatiaľ sme žiadne nenašli 

 

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaše sliepky v noci napadne líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, kľud a tiež ochranu pre sliepky.

Chicken Guard Pro ponúka nasledujúce funkcie:

 • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
 • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora.
 • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla
 • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečie a nie je možné, aby hydina dvierka akokoľvek zranila.

Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať, to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu než na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. na ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, apod.)

Chicken_guard_pro

Technické prevedenie

Cicken Guard Pro má veľmi výkonný motor, ktorý dokáže zdvihnúť až 2 kg, takže je ideálny na otváranie väčších a ťažších dvierok. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Prístroj je vybavený veľmi odolným puzdrom, a tak zaisťuje perfektnú ochranu pri extrémnych poveternostných podmienkachdo teploty -20 °C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znovu "prebudíte" stlačením tlačidla MENU. Pre nastavovanie programov slúžia extra veľké tlačidlá, aby bolo možné ich ovládať aj v rukaviciach.

Chicken Guard jednotka

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií, ktoré sú súčasťou balenia. Na slabé batérie Vás včas upozorní indikátor slabej batérie a výstražné svetlo, ktoré je viditeľné až zo vzdialenosti 100 metrov. Životnosť týchto batérií je cca 6 mesiacov. Po výmene batérií je životnosť určená podľa kvality zakúpených batérií.

Po vybratí batérií môžete využiť USB alebo DC 9/12V napájanie priamo zo siete (USB ani DC napájací kábel nie je súčasťou balenia!).

Chicken-guard-pro-napajanie

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Automatické otváranie kurína jednoducho pripevníte na vonkajšiu stranu vášho kurína pomocou dodaného príslušenstva, a pripojíte špagát k Vašim dvierkam kurína. Potom už len zariadenie nastavíte podľa vašich potrieb a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.
Montaz_chicken_guard_pro


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automaticke otvaranie a zatvaranie kurina CHICKEN GUARD PRO

Videonávod na montáž:

 

Dodatočné parametre

Kategória: Potreby pre hydinu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
1. Typ zariadenia: Jednotka
2. Časovač: Áno
3. Svetelný senzor: Áno
4. Napájanie: Batérie
5. Nosnosť: 2 kg
Potrebujete poradiť alebo objednať?