Ako vytvoriť automatický kurín pre sliepky

Premýšľate, ako si ušetriť starosti s každodenným ručným otváraním a zatváraním kurína? Určite v tom nie ste sami! Každý deň nemáme čas a dosť možno ani chuť vybiehať v ranných hodinách, aby sme sliepky včas otvorili a večer zase zavreli. Nehovoriac o tom, keď chceme na víkend odísť preč. V dnešnej dobe si však môžete vytvoriť natoľko automatický kurín, že sa otváranie a zatváranie postará sám.
Kurín pre sliepky POLLY DUPLEX

Ako si jednoducho vytvoriť automatický kurín?

Aby bol váš kurín automatický, budete si musieť zaobstarať jednotku pre automatické zatváranie a otváranie kurína. Tieto jednotky sa pohybujú v rade stoviek eur, avšak táto investícia sa určite oplatí.

Na akom princípe automatické dvierka na kurín fungujú?

Automatické zatváranie a otváranie kurína spravidla funguje na základných dvoch princípoch, ktoré popisujeme nižšie:

  • Časovač – automatické dvierka pre sliepky s časovačom pracujú na celkom jednoduchom princípe. Na zariadení si nastavíte časy, kedy chcete, aby sa dvierka otvárali a zatvárali. Zariadenie sa potom týmito časmi riadi a ráno dvierka kurína presne na čas otvorí a večer zase uzavrú.
  • Svetelný senzor – pokiaľ sú samootváracie dvierka do kurína vybavené svetelným senzorom, potom pracujú na princípe snímania hladiny osvetlenia. V praxi to znamená, že so svitaním sa dvierka otvoria a večer pri súmraku zase uzavrú.

U niektorých modelov je dokonca možné tieto dva princípy kombinovať. To znamená, že ako primárna metóda na otváranie a zatváranie kurína sa využíva senzor svetla, pokiaľ však nie je dostatočná tma, aby sa dvere uzavreli, je pripravený záložný časovač, ktorý dvere v nastavenú hodinu uzavrie.

Ako na montáž automatického otvárania a zatvárania kurína

Pri montáži záleží predovšetkým na tom, aký typ samootváracích dvierok ste zvolili, to znamená, či budete chcieť pripojiť jednotku pre automatické zatváranie a otváranie kurína k vašim bežným dvierkam kurína, alebo či si radšej zaobstaráte kompletné automatické dvierka do kurína.

  • Jednotka pre automatické zatváranie kurína – ak si zakúpite iba elektronickú jednotku, bude potrebné ju pripevniť nad dvierka kurína a potom ju pripojiť pomocou lanka k dvierkam vášho kurína. Na jednotke potom stačí nastaviť požadované funkcie pomocou priloženého návodu a máte hotovo.
  • Kompletné automatické dvierka do kurína – ak sa rozhodnete zakúpiť jednotku aj s bezpečnostnými dvierkami, budete mať navyše istotu, že ich žiadny predátor nenadvihne a nedostane sa v noci do kurína. Tieto dvierka bude potrebné namontovať do otvoru v kuríne a potom už budete postupovať ako v prechádzajúcom bode.

Automaticke zatvaranie kurinu

Akonáhle automatické otváranie a zatváranie kurníka nastavíte, môžete si dať pokojne nohy nahor a automatický kurín za Vás túto prácu urobí za vás. No neznie to ako rozprávka?


SÚVISIACI TOVAR

Potrebujete poradiť alebo objednať?

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie