Automatická liaheň na vajcia CIMUKA PD30SH AUTOMATIC +DARČEK - kŕmidlo a napájačka v hodnote €7,98,-

Kód: 0280
ZADARMOZADARMO
Liaheň na vajcia CIMUKA PD30SH AUTOMATIC p1
€272,99
SKLADOM (2 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 30 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty 36,6-38,3°C, alarm. Táto automatická liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty bude ideálna pre každého, kto hľadá spoľahlivú liaheň pre domáce využitie. Liahnutie aj doliahnutie hydiny bude s týmto inkubátorom radosťou. Celý proces liahnutia budete mať pod kontrolou vďaka priehľadnému veku, digitálnemu dispeji, na ktorom je možné pohodlne sledovať teplotu a vlhkosť v liahni a predovšetkým kontrolnému alarmu, ktorý Vás ihneď upozorní na odchýlky od nastavených hodnôt. O otáčanie vajec sa za Vás postará modul, ktorý vajcami otáča pravidelne v 2 hod. intervaloch. Vašou úlohou bude len udržiavanie vlhkosti pomocou dolievanie vody do spodných kanálikov. Údržba a čistenie zaberie len chvíľočku, pretože je liaheň vyrobená z veľmi odolného a kvalitného plastu a vydrží Vám dlhé roky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatická liaheň na vajcia CIMUKA PD30SH

vhodná k liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty. S automatickým otáčaním30ks slepačích vajec - možnosť aj ručného otáčanie vajec, s alarmom teploty a vlhkosti, s digitálnou reguláciou teploty od 36,6 do 38,3°C, s manuálnou reguláciou vlhkosti, s teplomerom a s vlhkomerom.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutie vodné a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 712 185  k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
kapacita liahne cimuka pd30sh

*  pri využitie 6 ks lisek na prepeličie vajcia CIMUKA QT13 
** pri využitie 4 ks lisek na husacie vajcia CIMUKA GT03

 

Systém otáčanie vajec

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec za pomocou otočného roštu Cimuka CNT30A, ktorý pravidelne otáča vajcami vo 2 hodinových intervaloch. Otočný rošt je vybavený lieskami vhodnými pre veľkosť slepačích alebo kačacích vajec. Aby bolo možné využiť automatické otáčanie aj pri liahnutie iných veľkostí vajec, je potrebné zakúpiť vhodné liesky podľa druhu hydiny viď prehľad vyššie. V prípade potreby je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri vybratí otočného roštu z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku. Štandardne je táto mriežka používala iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberie z otočných roštu a vloží sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydina.
system otáčania vajec cimuka pd30sh


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 36,6 do 38,3°C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti, ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenia liahne a alarmom, ktorý vyvoláva poplach v prípade prekročenia nastavenej nízke alebo vysoké hodnoty.
kontrola a nastavenie teploty v liahni cimuka pd30sh


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje na displeji ovládacieho panela viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutie sa voda doľava odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutia.
dolievanie vody do liahne cimuka pd30sh

Otáčanie vajec, teplota i vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi prí inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.
inkubácie u liahne cimuka 

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFAutomatická liaheň na vajcia CIMUKA PD30SH AUTOMATIC

Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás dostanete zadarmo kŕmidlo a napájačku v hodnote €7,98,-:

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - kŕmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - napájačka

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne CIMUKA PD
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.32 kg
1. Typ liahne: Domáca - stolná
2. Kapacita liahne - slepačie vajcia: 24 - 51
3. Spôsob otáčanie vajec: Automatické
4. Účel využitie: Liaheň a doliaheň
5. Teplomer: Áno
6. Regulácia teploty: Áno
7. Vlhkomer: Áno
8. Regulácia vlhkosti: Ručná
Kapacita otočného roštu: 30 slepačích vajec
-: 30 kačacích vajec
--: 36 bažantích vajec
---: 54 prepeličích vajec
Pri zakúpení 12 ks lisek na prepeličie vajcia CIMUKA QT13: 78 prepeličích vajec
Pri zakúpení 8 ks lisek na husacie vajcia CIMUKA GT03: 12 husacích vajec
Otáčanie vajec: Automatické - každé 2 hodiny
Alarm teploty a vlhkosti: Áno - viď medzné hodnoty
Regulácia teploty: Áno - digitálne
Rozsah teploty: 36,6 - 38,3 °C
Ukazovateľ teploty: Áno - s presnosťou na 0,1 ° C
Regulácia vlhkosti: Áno - automaticky
Rozsah vlhkosti: 40 - 80 %
Ukazovateľ vlhkosti: Áno - s presnosťou na 1%
Priemerný dodávaný príkon: 35 W
Maximálny dodávaný príkon: 60 W
Napájacie napätie: 230 V, 50HZ
Rozmery: 45 x 33 x 26 cm
Potrebujete poradiť alebo objednať?