Spätný odber elektrozariadení, batérií a obalov

Zakladáme si na ohľaduplnom správaní voči životnému prostrediu, a preto vám prinášame možnosti, ako jednoducho a bezplatne odovzdať svoje vyslúžilé elektrozariadenia/batérie a ako nakladať s odpadmi z obalov.

Spotrebiteľ má v systéme nakladania s elektrospotrebičmi, batériami s obalmi úplne zásadnú úlohu. On je tým, kto sa rozhoduje, čo urobí so starým spotrebičom/batériou. Staré a nepotrebné elektrozariadenia a batérie nepatria do netriedeného komunálneho odpadu, naopak je potrebné je zaniesť do elektropredajne alebo do zberného dvora. Odpady z plastov, papiera, skla a kovov patria do farebných zberných nádob/vriec. 

Spotrebiteľ musí byť informovaný symbolmi nižšie, že príslušné elektrozariadenia/batérie nepatria do komunálneho odpadu. Sú tak označené všetky nové elektrozariadenia/batérie. Symbol môže byť uvedený priamo na zariadení, na jeho obale alebo v návode na použitie či v záručnom liste.

 Symbol 1 

Symbol 2


Prečo recyklovať

Nielen elektrozariadenia, ale aj batérie a akumulátory obsahujú mnoho recyklovateľných kovov ako je napríklad zinok, železo, mangán, nikel, kadmium alebo olovo. Niektoré z týchto látok sú zároveň veľmi nebezpečné pre životné prostredie a zdravie človeka, a to najmä ortuť, olovo a kadmium. Vybrané batérie sú často označené symbolom chemického prvku, ktorý obsahujú (Pb, Cd, Hg).

Odovzdaním batérií a elektrozariadení do zberného dvora tak najmä vďaka recyklácii materiálu šetríme primárne zdroje surovín a zároveň chránime naše životné prostredie pred prípadným neodborným nakladaním.

Dôsledným triedením odpadov šetríte prírodne zdroje, chránite životné prostredie a svoje zdravie! Odpad z farebných nádob neskončí na skládke, ale u spracovateľa, kde sa z odpadov vyrábajú druhotné suroviny, ktoré sa používajú na produkciu nových polotovarov alebo výrobkov.

Ako recyklovať

Viete ako správne triediť odpad a čo vznikne po jeho recyklácii? Všetko o správnej recyklácii elektrozariadení, batérií i odpadov z obalov sa dozviete tu: https://www.sewa.sk/vsetko-o-recyklacii/triedenie-odpadu/ 

Za odvoz triedeného odpadu domácnosti neplatia – financujú a zabezpečujú ho výrobcovia vyhradených výrobkov. Naša spoločnosť zabezpečuje spätný zber a ekologické spracovanie všetkých elektrozariadení, batérií a obalových materiálov, ktoré uvádzá na trh alebo do obehu v Slovenskej republike v spolupráci so spoločnosťou SEWA.

Poznámka:

Spoločnosť BRAVSON GROUP s.r.o. prehlasuje, že na balenie tovaru zasielané zákazníkom používa v maximálnej miere už použité obaly a výplňové materiály.

Potrebujete poradiť alebo objednať?

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie