Liaheň na vajcia PUISOR IO-103 +DARČEK - digitálny teplomer s vlhkomerom v hodnote 7,99 €

Kód: 0004
€61,99
SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Liaheň s poloautomatickým otáčaním, na 51 slepačích vajec, bez teplomera a vlhkomera, teplota nastavená na optimálnu hodnotu. Táto skvelá liaheň Vám ponúka pohodlné liahnutie kurčiat a iné hydiny vďaka poloautomatickému otáčaniu vajec, ktoré jednoducho ovládate pomocou páčky - vajcia môžete otáčať aj ručne. V liahni je nastavená optimálna teplota liahnutia, ktorá Vám počas liahnutia zaistí teplotu 37,7 °C. Vlhkosť si môžete regulovať sami ručným dolievaním vody podľa Vašich potrieb, a tým sa zaisťujú optimálne podmienky na liahnutie rôznych druhov hydiny. S našou liahňou PUISOR bude spokojnosť na správnom mieste.

A aby ste boli ako profesionáli, tak pre Vás máme prekvapenie v podobe DARČEKU - máme pre Vás digitálny teplomer s vlhkomerom, ktorý Vám zaistí aktuálne hodnoty teplôt a vlhka v liahni a vy tak budete mať neustály prehľad o liahni.

Detailné informácie

Podrobný popis

Liaheň PUISOR IO-103 - s doliahňou hydiny 

Liaheň na vajcia vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny, s poloautomatickým otáčaním na 51 slepačích vajec, možnosť aj ručného otáčania vajec. Bez regulácie teploty, nastavená na optimálnu hodnotu, s manuálnou reguláciou vlhkosti, bez teplomera, bez vlhkomera. Liaheň na vajcia vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutie vodné a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 712 185 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-103,203,204 SK

*   kapacita pri zakúpení lisek na prepeličie vajcia PUISOR 1,0.ALP
**  kapacita bez použitia otočného roštu

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť poloautomatického otáčania vajec za pomocou páčky, ktorá pohybom ruky otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte podľa vašich možností, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Otočný rošt je vybavený lískami vhodnými pre veľkosť slepačích, kačacích alebo bažantích vajec. Aby bolo možné využiť poloautomatické otáčania aj pri liahnutie prepeličích vajec, je potrebné zakúpiť lisky PUISOR 1,0.ALP. V prípade potreby (napríklad u vajec husacích, ktorá sa nezmestia veľkosťou do lisek otočeného roštu) je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri vytiahnutí páčky a vybratie otočných roštov z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie . Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberie z otočných roštu a vloží sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydinu. 
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-103,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobca na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnenie liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C. Aktuálna hodnota teploty v liahní sa kontroluje pomocou externého teplomera, ktorý od nás obdržíte ako DARČEK

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-103 

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje pomocou externého vlhkomeru, ktorý od nás obdržíte ako DARČEKV priebehu liahnutie sa voda doľava odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-103,T,TH

Otáčanie vajec, teplota i vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi prí inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

inkubácia u liahne PUISOR IO-103,T,TH


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia PUISOR IO-103

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne PUISOR
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3.3 kg
1. Typ liahne: Domáca - stolná
2. Kapacita liahne - slepačie vajcia: 24 - 51, 51 - 82
3. Spôsob otáčanie vajec: Poloautomatické
4. Účel využitie: Liaheň a doliaheň
5. Teplomer: Nie
6. Regulácia teploty: Nie
7. Vlhkomer: Nie
8. Regulácia vlhkosti: Ručná
Napájacie napätie: 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon: 100 W
Rozmery: O 48 x 25 cm
Kapacita: 51 slepačích vajec
Regulácia teploty: Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec: Súbežné - otočný rošt
Display k zobrazeniu teploty: Nie
Display k zobrazeniu vlhkosti: Nie
Úroveň hluku: 20 db
Potrebujete poradiť alebo objednať?