Kurín pre sliepky dvojposchodový, s výbehom KERBL 222x115x200cm

Kód: 0687
€829,99
SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Dvojposchodový kurín pre sliepky s výbehom, pre 6-10 sliepok, 6 znáškových hniezd, 2 bidlá, so šiestimi vstupmi, 222x115x200cm. Pokiaľ hľadáte priestranný kurín pre až 10 sliepok s krytým výbehom, potom pre Vás máme výbornú voľbu. Kurín s dvoma poschodiami, dvoma hradmi a šiestimi znáškovými hniezdami poskytne sliepkam priestranné a bezpečné zázemie. Sliepky majú do kurína pohodlný prístup z výbehu cez schodíky a posuvné dvierka. Cirkuláciu vzduchu v kuríne zaistí okienka na predných dvierkach kurína. Pri čistení kurína určite oceníte 6 dvierok do výbehu aj kurína. Kurín vyrobený z lakovaného dreva zaisťuje vysokú stabilitu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurín pre sliepky dvojposchodový, s výbehom KERBL 222x115x200cm

Dvojposchodový kurín pre sliepky na chov 6-10 sliepok o rozmeroch 222x115x200cm. Jedná sa o perfektný kurín, ktorý je vybavený dvoma hradmi, šiestimi znáškovými hniezdami a šiestimi vstupmi do kurníka i výbehu pre ľahké čistenie. Kurín je vyrobený z dreva ošetreného lakom, a tak zaisťuje stabilnú konštrukciu.

Kurín ľahko zložíte pomocou prehľadného obrázkového návodu.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 712 185 (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 222 x 115 x 200 cm, a tak poskytuje pohodlie až pre 10 klasických nosníc. 

kerbl-dvoupatrovy-kurnik-rozmery

Vybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený dvoma hradami pre odpočinok sliepok. Súčasťou kurína je aj 6 znáškových hniezd, v ktorých budú mať sliepky dostatok priestoru a pokoja na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože na ich vyzdvihnutie stačí iba otvoriť dvoje bočné dvierka znáškových hniezd. Súčasťou kurínov sú aj schodíky pre jednoduchý pohyb medzi poschodiami.

kerbl-dvoupatrovy-kurnik-vybava

Údržba a čistenie kurína

Čistenie kurína zvládnete hravo behom chvíľky. Kurín má 6 samostatne otvárateľných a uzamykateľných dvierok, ktoré ponúkajú dobrý prístup do kurína aj výbehu pre ľahké čistenie. Každé poschodie kurína aj medziposchodie výbehu, slúžiace tiež ako trusník pod hradami, je potiahnuté plastovou podlahou, ktorá je nenasiakavá a jednoducho ju vyčistíte vodou a handričkou. 

Prístup do kurína

Pre ľahký prístup je kurín vybavený hneď šiestimi dvierkami. Všetky dvierka sú samostatne otvárateľné a sú opatrené zámkami, aby ich nemohol žiadny predátor otvoriť. Väčšie dvierka do kurína a veľké dvere do výbehu slúžia pre jednoduchú výmenu vody, kŕmenia a pre ľahkú údržbu. Menšie kovové dvierka umožnia sliepkam ľahký výstup na záhradu alebo do prídavného výbehu. Tiež dva vstupy, pre pohyb z kurína do krytého výbehu a späť, majú posuvné dvierka, ktorými je možné sliepky uzavrieť v kuríne.

kerbl-dvoupatrovy-kurnik-pristup


Vlastnosti materiálu kurína

Kurín vyrobený z dreva má hmotnosť cca 120 kg, a tak zaisťuje veľkú stabilitu. Na zaistenie suchého státia konštrukcie, je kurín umiestnený na štyroch vyvýšených nožičkách. Kurín nie je zateplený. Pre ochranu proti slnečnému žiareniu je strecha kurína aj znáškových hniezd pokrytá bitúmenovou krytinou. Napriek tomu odporúčame kurín umiestniť pod prístrešok, aby bol chránený pred dažďom, snehom a extrémnym slnečným žiarením. Drevený kurín je povrchovo ošetrený základným ochranným náterom. Pre dlhšiu životnosť treba, ako pri každom dreve, ochranný náter obnovovať. Cirkuláciu vzduchu v kuríne zaisťujú dvoje predné dvierka s drôtenými okienkami.

kerbl-dvoupatrovy-kurnik-materiál

Návod k montáži na stiahnutie:
A1 logo PDF
Kurín pre sliepky dvojposchodový, s výbehom KERBL 222x115x200cm

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené kuríny pre sliepky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 120 kg
1. Kapacita pre sliepky: 6-12
2. Počet znáškových hniezd: 6
3. Výsuvný trusník: Nie
Kapacita: 6 - 10 nosníc
Materiál: drevo s ochranným náterom
Počet znáškových hniezd: 6
Počet bidiel: 2
Rozmery: 222x115x200cm
Potrebujete poradiť alebo objednať?