Prídavná klietka pre chov hydiny CIMUKA TYK60-03-TA

Kód: 0345
€164,99
SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Prídavná klietka pre chov 1 až 3 ks sliepok, 1 poschodová klietka, zásobníky na vajcia, kŕmiaci a napájací systém, 98x67x66 cm. Prídavné poschodie poskytuje sliepkam vysoký komfort a môžete ho stohovať na klietky na chov hydiny až do výšky 3 poschodí. Táto 1 poschodová klietka bez rámu je vybavená kŕmidlom s mriežkou proti rozhrabávaniu krmiva a napájačkami s prívodom vody bez zásobníka. Samozrejmosťou sú aj znáškové zásobníky pre ľahký odber slepačích vajíčok a výsuvný trusník umiestnený pod klietkou. Čistenie voliéry je naozaj jednoduché, pretože klietka s patentovanou technológiou Comfortplast je vyrobená z veľmi kvalitného, odolného, ľahko umývateľného plastu, a bude Vám robiť radosť po mnoho rokov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Klietka pre chov hydiny CIMUKA TYK60-03-TA

Klietka pre chov hydiny vhodná na chov 1 až 3 ks sliepok s patentovanou technológiou Comfortplast o rozmeroch 98x67x66 cm. Jedná sa o 1 poschodovú klietku s 3 oddielmi, ktorá je vybavená vlastným znáškovým zásobníkom na slepačie vajcia, krmítkom s mriežkou proti plytvaniu krmiva, napájačkou s prívodom vody bez zásobníka. Klietky sú vyrobené z plastu s vysokou odolnosťou proti slepačiemu trusu aj baktériám - veľmi jednoduchá údržba klietky aj trusníka. Klietky je možné stohovať do výšky 3 poschodí.


Rozmery klietky pre chov hydiny

Rozmery zložené klietky pre chov hydiny vrátane koliesok, nádržky na vodu, krmítka a znáškových zásobníkov sú 98 x 67 x 66 cm.

Klietky na chov hydiny Cimuka TYK-03 je možné kombinovať (stohovať) s týmito výrobkami: klietka pre prepelice CIMUKA BYK-03, odchovňa hydiny Cimuka CB40-03, odchovňa hydiny Cimuka CB25-0, GL

Rozmery jednotlivých oddielov klietky sú uvedené na obrázku nižšie:

Rozmery klietkyTYK-03

 
Napájací systém

Jednotlivé oddiely sú vybavené automatickými niplovými napájačky, ktoré poskytujú bezproblémový a hygienický spôsob napájania sliepok vnútri klietky. Súčasťou niplové napájačky sú aj prídavné misky na odkvapkávanie vody, ktoré vďaka úzkej medzere medzi niplom a miskou zamedzujú sliepkám k ich namáčanie. Voda do niplových napájačiek je privádzaná pomocou systému hadíc. 


Systém kŕmenia

Klietky sú vybavené závesnými veľkokapacitnými krmítkami pre zásobu kŕmenie až na 2 dni pre každú sliepku. Kŕmidlá sú vyrobené z kvalitného plastu, odolné proti nárazom a veľmi jednoduché na údržbu. Navyše sú kŕmidla vybavené špeciálnou mriežkou, ktorá zamedzuje sliepkám v rozhrabování krmiva, a tým nedochádza k jeho plytvanie. Mriežka je navrhnutá k primeranému pohybu pri spotrebe krmiva

Krmítka u klecí CIMUKA


Údržba klietok a čistenie trusu

Špeciálne navrhnutá základňa pre hydinu poskytuje vyšší komfort pri státí i chôdzi. Flexibilná štruktúra materiálu bráni tvorbe problémov s chodidlami. Eliptický tvar zvyšuje pevnosť celej konštrukcie a súčasne tento tvar znižuje adhéziu trusu. Klietky pre chov hydiny sú hygienické vďaka výsuvnému trusníkuumiestneného pod klietkou. Trus tak prepadá dole do zásobníka a nezostáva vo vnútri. Týmto systémom sa odstraňuje množeniu škodlivých baktérií v klietke a zabraňuje sa prípadnému ochorenia hydiny.


Eliptická základňa so znáškovým zásobníkom na slepačie vajcia

Špeciálne navrhnutá základňa pre sliepky poskytuje vyšší komfort pri státí aj chôdzi. Eliptický tvar zvyšuje pevnosť celej konštrukcie a súčasne tento tvar znižuje adhéziu trusu. Flexibilná štruktúra materiálu bráni tvorbe problémov s chodidlami. Sklon základne Vám zabezpečí samostatný zber vajec do znáškovej ho zásobníka. Budete tak schopní zachrániť poškodený či popraskané vajcia, nebudete musieť riešiť vajcia pokrytá stolicou alebo hľadať zabudnutá vajcia v klietke a celkovo ušetríte čas pri zbere vajec.


Technológia „COMFORTPLAST“

Logo COMFORTPLAST

Vznikla na základe 30 rokov skúseností s výrobou klietok u spoločnosti CIMUKA - kombináciou vedeckého výskumu, praktických skúseností a požiadaviek chovateľov hydiny po celom svete. Od roku 2011 táto technológia využívaná aj u klietok pre chov hydiny CIMUKA, ktoré sú v súčasnosti ponúkané vo viac ako 50 krajinách sveta. Oproti konkurencii sú klietky vyrobené zo 100% recyklovaného, vysoko odolného plastu, ktorý nehrdzavie a ani sa nerozkladá prí priamom kontakte s trusom sliepok. Pri plastových klietkach pre chov hydiny tiež odpadá riziko poranenia o ostré hrany a sú veľmi ľahko hygienicky udržiavateľné. Klietky pre chov hydiny CIMUKA s technológiu "COMFORTPLAST" sú balené k ľahkej manipulácii a štandardnú balíkovej preprave. Balenie je zložené z jednotlivých dielov, ktoré treba podľa jednoduchého, obrázkového návodu nižšie zložiť pre správnu funkčnosť výrobku.

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDF
Klietka pre chov hydiny CIMUKA TYK60-03-TA - montáž

Dodatočné parametre

Kategória: Klietky pre odchov hydiny
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 10 kg
Potrebujete poradiť alebo objednať?