Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína MLP SO60-N so solárnym panelom - časovač, svetelný senzor, dvierka, solárny panel

Kód: 0537
ZADARMOZADARMO €349,99 –3 %
2930 komplet automatickeho otevirani a zavirani kurniku mlp so60 n se solarnim panelem
€349,99 –3 % €336,99
SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do:
26.2.2024
Možnosti doručenia

Automatické otvárania s dvierkami 28x50 cm, časovač, svetelný senzor, do -15 ° C, solárny panel 10W vrátane akumulátora 12V / 2,3Ah. Pokiaľ nemáte elektriku privedenú ku kurínu a nechcete sa zaoberať výmenou batérií, máme pre Vás skvelé a navyše ekologické riešenie. Toto automatické otváranie kurína je napájané solárnym fotovoltaickým panelom, ktorý získava elektrickú energiu priamo zo slnečného svetla. Vďaka integrovanému akumulátoru s kapacitou 2,3Ah vydrží prístroj až 7 dní bez dostatočného slnečného svetla. Automatický otvárač kurína disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, časový a súmrakový spínač. Nastavenie zariadenia je pritom veľmi jednoduché pomocou dvojriadkového LCD displeja v českom jazyku. Nevyhnutnou súčasťou zariadenia sú dvierka a koľajnice. Toto zariadenie vybavené výkonným motorom, je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 4 kg. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína MLP SO60-N so solárnym panelom

Automatické otváranie a zatváranie kurína s dvierkami s rozmermi 28x50 cm. Ide o kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierok s integrovaným svetelným senzorom, časovým a súmrakovým spínačom. Zariadenie je napájané solárnym panelom 10W, s akumulátorom 12V / 2,3Ah. Jednoduché ovládanie jednotky je zabezpečené prehľadným podsvieteným LCD displejom v českom jazyku. Zariadenie je vhodné až do teploty -15 °C.

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný český návod.
Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína obsahuje jednotku, solárny panel, akumulátor, dvierka a koľajnice, a teda nie je potrebné nič ďalšie dokupovať.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 712 185  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte v noci báť, že Vaša sliepka napadne líška alebo iný predátor, pokiaľ zabudnete dvierka kurína zavrieť. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

Automatické otváranie ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Časový spínač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť av koľko hodín uzavrieť.
  • Súmrakový spínač - pri západe slnka zariadenie dvierka uzavrie a pri východe zase otvorí. Časy súmraku a svitania pre každý mesiac sú uložené v pamäti, uložené časy môžete upraviť podľa vlastných potrieb.
  • Integrovaný svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora podľa daných podmienok umiestnenia.
  • Akustická signalizácia pred zatvorením dvierok - pred každým zatvorením dvierok vydáva zariadenie zvukový signál. Táto zvuková signalizácia spustí u zvierat podmienený reflex a hydina sa naučí sama zaliezať do kurína vždy, keď počuje tento zvuk. Pre prípad, že by Vaša hydina nereagovala alebo sa ľakala, je možné tento akustický signál vypnúť.

 

Technické prevedenie

Zariadenie má veľmi výkonný motor, ktorý dokáže zdvihnúť až 4 kg. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Prístroj je vybavený odolným puzdrom, a tak zaisťuje ochranu až do teploty -15 °C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom podsvietenom LCD displeji v českom jazyku a zariadenie sa ľahko ovláda pomocou troch tlačidiel. Čas a dáta sú v prípade potreby zálohované vďaka 3V batérii CR2032.

Uchyceni SO-60-N

Rozmery zariadenia

Rozmery systému zatvárania vrátane pojazdov sú 33x80 cm. Rozmer samostatných dvierok je 28x50 cm, veľkosť dvierok si však môžete upraviť podľa svojich predstáv.

Rozmery-SO60-N

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou solárneho panelu 10 W, ktorý vyrába elektrickú energiu premenou priamo zo slnečného svetla. Súčasťou balenia je aj integrovaný bezúdržbový akumulátor s celkovou kapacitou 2,3Ah/10V. Solárny panel môže byť vďaka dostatočnému krytiu umiestnený vo vonkajšom prostredí. Plocha panelu by mala byť vystavená najlepšie na južnú stranu, kvôli najväčšej možnej intenzite slnečného žiarenia. Ideálny sklon pod akým dopadá svetlo na solárny panel je v našich podmienkach 35 °. Akumulátor vydrží napájať prístroj až 7 dni bez dostatočného slnečného svetla. Na nabitie akumulátora stačí 8 hodiny slnečného svitu. Akumulátor je možné nabiť externým napätím z auta alebo siete napr. adaptérom. Napájací kábel na pripojenie má dĺžku 5 metrov.

Napajeni-SO60


Použité materiály

Bezpečnostné dvierka sú vyrobené z veľmi pevného a odolného polykarbonátu. Z toho dôvodu zaisťujú skutočne vysokú ochranu a zároveň dlhú životnosť. Koľajnice sú vyrobené z eloxovaného hliníka. Jednotka je schovaná v plastovom puzdre s krytím IP33. Solárny panel je vyrobený z kryštalického kremíka a zaisťuje krytie IP66.

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Stačí priskrutkovať vodiace lišty na vchod, medzi lišty sa zasunú dvierka. Riadiaca jednotka sa montuje dovnútra alebo z vonku kurína tak, aby povrázok mohol ťahať a spúšťať dvierka. Potom už len zariadenie nastavíte podľa vašich potrieb a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína MLP SO60-N so solárnym panelom


Ilustrační video:

 

Dodatočné parametre

Kategória: Solárne zatváranie kurína
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.5 kg
1. Typ zariadenia: Jednotka + dvierka
2. Časovač: Áno
3. Svetelný senzor: Áno
4. Napájanie: Solárny panel 12V
5. Nosnosť: 4 kg
6. Veľkosť dvierok: 28x50 cm
7. Dvierka s poistkou: Nie
Potrebujete poradiť alebo objednať?