Kurín pre sliepky GAUN 10215 BERLIN

Kód: 0558
ZADARMOZADARMO €349,99 –15 %
kurnik pro slepice gaun berlin
€349,99 –15 % €294,99
SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia

Kurín pre sliepky, pre 4-6 nosníc, 2 vonkajšie znáškové hniezda, odnímateľné dno pre ľahké čistenie, rozmery: 1115 x 900 x 900 mm. Ak hľadáte kvalitný drevený kurín pre 5 sliepok, potom máme presne to, čo hľadáte. Kurín s bidlámi a dvoma vonkajšími znáškovými hniezdami, ktoré poskytnem zázemie a Vám možnosť ľahkého zberu vajec. Sliepky majú do kurína pohodlný prístup cez predné padacie dvierka alebo bočné otváracie dvierka. Cirkuláciu vzduchu v kurníku zaistí predné vyklápacie okienko. Zvýšené nožičky zároveň zaistia kvalitné odvetranie podlahy. Pri čistení kurína určite oceníte odnímateľné dno. Kurín vyrobený z borovicového dreva zaisťuje vysokú stabilitu.  

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurín pre sliepky GAUN BERLIN 

Drevený kurník pre 4-6 ks nosníc, z borovicového dreva, vodotesná strecha, bočné priestranné dvierka, odnímateľné dno pre ľahké čistenie, 2 vodotesné znáškové hniezda, uzatvárateľná vstupná rampa, bidielka, rozmery 1115x900x900 mm.

Kurín ľahko zložíte pomocou prehľadného obrázkového návodu.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 712 185  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

berlin duo


Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 1115 x 900 x 900 mm, a tak poskytuje pohodlie pre 4 - 6 klasických nosníc.

Vybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený hradami pre nočný oddych sliepok. Súčasťou kurína sú tiež dve vonkajšie kukane, v ktorých budú mať sliepky dostatok priestoru a pokoja na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože na ich vyzdvihnutie stačí len zdvihnúť strechu znáškových hniezd. Zároveň nehrozí, že by do kurína zatieklo, pretože má vodotesnú strechu.

Kurnik-pro-slepice-Berlin

Údržba a čistenie kurína

Čistenie kurína zvládnete hravo počas chvíľky cez otvorené bočné dvierka. Tiež čistenie znáškového hniezda nebude problém, vďaka výklopnej strieške.

Prístup do kurína

Pre ľahký prístup je kurín vybavený hneď dvoma dvierkami. Jedny dvierka sú umiestnené z prednej strany kurína, druhé väčšie z bočnej strany a obe sú opatrené zámkami, aby ich nemohol žiadny predátor otvoriť. Väčšie dvierka slúžia na jednoduchú výmenu vody, kŕmenia a dobrú dostupnosť do kurína pri čistení. Druhé menšie výklopné dvierka umožní sliepkam ľahký prístup do kurína a von na záhradu alebo do výbehu.

Vlastnosti materiálu kurína

Kurín vyrobený z borovicového dreva má hmotnosť cca 40 kg, a tak zaisťuje veľkú stabilitu. Na zaistenie odvetrávania podlahy, je kurín umiestnený na štyroch vyvýšených nožičkách. Kurín nie je zateplený. Pre ochranu proti slnečnému žiareniu je strecha kurína i znáškových hniezd pokrytá asfaltovou krytinou. Napriek tomu odporúčame kurín umiestniť pod prístrešok, aby bol chránený pred dažďom, snehom a extrémnym slnečným žiarením. Drevený kurín je povrchovo ošetrený základným ochranným náterom. Pre dlhšiu životnosť treba, ako pri každom dreve, ochranný náter obnovovať. Cirkuláciu vzduchu v kurníku zaisťuje predné vyklápacie okienko.

Návod na montáž na stiahnutie:
A1 logo PDF
Kurín pre sliepky BERLIN - 10215

Dodatočné parametre

Kategória: Kuríny pre sliepky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 43 kg
1. Kapacita pre sliepky: 1-6
2. Počet znáškových hniezd: 2
3. Výsuvný trusník: Nie
Kapacita: 4 - 6 nosníc
Materiál: borovicové drevo
Počet znáškových hniezd: 2
Rozmery: 1115 x 900 x 900 mm
Potrebujete poradiť alebo objednať?