Sparovací kotol na sliepky, kačice, husi, morky, prepelice CIMUKA YL-FW50-E

Kód: 0338
ZADARMOZADARMO
YL FW 50E 1
€569,99
TOVAR NA OBJEDNÁVKU
Možnosti doručenia

Kotol na sparovanie hydiny - na sliepky, husi, kačice, morky a prepelice, objem 95 l, priemer 50 cm, automatický termostat, príkon 4500 W. Ak hľadáte užitočného pomocníka ku šklbanie hydiny, potom bude tento univerzálny kotol pre sparovanie hydiny presne pre Vás. Celonerezový sparovací kotol udržiava pomocou automatického termostatu stabilnú teplotu, vďaka ktorej bude šklbanie hydiny bežať ako po masle bez roztrhnutiu kože. Elektrický kotol na sparovanie hydiny je vyrobený z veľmi kvalitnej nerezovej ocele, a tak jeho údržba zaberie len chvíľku a vydrží Vám po mnoho rokov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sparovací kotol na sliepky, kačice, husi, morky, prepelice CIMUKA YL-FW50-E

Kotol na sparovanie hydiny, vhodný na sliepky, husi, kačice, morky a prepelice, vďaka ktorému bude hydina dokonale pripravená na zbavenie sa všetkého peria. Jedná sa o celonerezový elektrický kotol s objemom 95 l, priemerom bubna 50 cm, s hĺbkou bubna od vykurovacej špirály po okraj 48 cm, s automatickým termostatom, vybavený ponornú vložkou pre efektívne zmáčanie hydiny a výpustným ventilom pre jednoduché vypustenie vody, príkon 4500 W (220V, 50Hz), rozmery výrobku sú 61 x 53 x 63 cm.

Pre sparenia akých druhov hydiny je kotol vhodný?


Druhy hydiny 50

 
Akým spôsobom kotol na sparovanie hydiny funguje?

Elektrický sparovací kotol je vybavený automatickým termostatom, na ktorom si jednoducho nastavíte požadovanú teplotu. Celonerezový kotol potom vodu na Vami zvolenú teplotu nielen ohreje, ale navyše ju počas svojho chodu na tejto stabilnej hodnote neustále udržiava. Voda pri sparovania teda zachováva optimálnu odporúčanú teplotu, čo zaistí jednoduché šklbanie hydiny bez k poškodzovaniu a roztrhnutiu kože. Súčasťou balenia je aj praktická ponorná vložka špeciálne navrhnutá pre jednoduché ponorenie, vybratie a tiež efektívnejšie zmáčanie hydiny. Vodu z kotla po sparovania hydiny ľahko vylejete cez výpustný ventil.


Sparovaci kotel YL-FW-E50

 

Ako správne spariť hydinu

Sparenia hydiny pred šklbaním je veľmi dôležité, aby došlo k uvoľneniu folikulov a svalov držiacich peria, a následné šklbanie tak bežalo hladko bez poškodenia kože. Každý druh hydiny vyžaduje odlišnú teplotu a dĺžku sparenia viď tabuľka nižšie. Dlhší čas ponorenie môže spôsobiť varenie niektorých častí mäsa a kože a to môže spôsobiť pri šklbanie problém. Uvedené časy sú orientačné a doručujeme v priebehu sparenie hydiny ručne kontrolovať možnosť jednoduchosti šklbanie peria.

DRUH HYDINY TEPLOTA DĹŽKA SPARENIA
°C s
Prepelice 60 - 65 25 - 35
Sliepka 60 - 65 30 - 40
Morka 60 - 65 80 - 95
Kačica 63 - 67 160 - 180
Husa 70 - 72 120 - 130


Kotol na sparovanie hydiny môžete využiť aj pri bežných zabíjačkách na varenie jaterníc, jaternice, tlačenek, ovaru či polievky. Kotol je však nutné pred aj po použití starostlivo umyť a vydezinfikovať!

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Sparovací kotol na sliepky, kačice, husi, morky, prepelice CIMUKA YL-FW50-E

Dodatočné parametre

Kategória: Sparovacie kotly
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 14.2 kg
1. Druhy hydiny: Sliepky, Kačice, Husi, Morky, Prepelice
Potrebujete poradiť alebo objednať?